Umístění: Jižní Morava Doprava

I/43: „Silnice smrti“ bude bezpečnější

R43 - silnice smrtiSilniční tah z Brna na Svitavy, lemovaný mnoha pomníčky a mezi řidiči nechvalně známý jako „silnice smrti“, má být bezpečnější. Shodli se na tom zástupci vedení Jihomoravského kraje na výjezdním zasedání, které se uskutečnilo dne 9. dubna v Blansku.

Letiště Brno

Letiště BrnoSpolečnost Letiště Brno plánuje řadu investic. Kromě záměru na vybudování logistického centra za 1,5 miliardy, kombinujícího nákladovou leteckou, železniční a dálniční dopravu, plánuje i opatření, která by měla přispět ke zvýšení provozu letiště a také počtu cestujících ze současného půl miliónu na 800 tisíc odbavených ročně. Podrobnosti sdělil ředitel Letiště Brno Ing. Tomáš Plaček.

Trať Zaječí – Hodonín zůstane zachována

Trať Zaječí – HodonínPetice měla smysl. Radní kraje nepřehlížejí požadavky obyvatel regionu, který spravují. Přesvědčili se o tom obyvatelé Mutěnic, kteří sebrali podpisy za zachování železniční trati číslo 255 ze Zaječí do Hodonína, o jejímž zrušení se uvažovalo v souvislosti s její ztrátovostí.

Rok 2008: méně nehod i mrtvých

dopravní nehodovost JMKMéně nehod, méně zraněných i méně mrtvých na silnicích – takový byl loňský rok na jihomoravských silnicích. Vyplývá to z nejnovějších statistik, které zveřejnila dopravní policie. Znamená to, že zdejší řidiči jezdí bezpečněji? „Vysvětlení může být několik a bez dlouholetých srovnání nemůžeme žádné upřednostňovat. Může se jednat o mírnější zimu, menší výkyvy počasí či zvyšující se bezpečnost vozidel,“ vysvětluje mluvčí jihomoravských policistů poručík Mgr. Pavel Šváb, proč počet obětí na silnicích v loňském roce poklesl na 185 a kterých tak bylo o 49 méně než v roce předchozím. Podobným způsobem poklesl i počet dopravních nehod – celkem jich bylo necelých 24 tisíc, o 17% méně.

Czech POINT dá informace i o trestných bodech

CzechPointSystém Czech POINT, kde lze získat ověřené výstupy z veřejných evidencí a rejstříků jako jsou katastr nemovitostí, obchodní rejstřík, živnostenský rejstřík a rovněž výpis z evidence rejstříku trestů, se dále rozšiřuje. Od začátku roku 2009 lze na jednotlivých kontaktních místech získat rovněž výpis bodového hodnocení řidiče, tedy zjistit stav trestných bodů.

Co dělat, když… Jak se správně zachovat při dopravní nehodě

NehodaStále vzrůstající provoz na silnicích a železnicích přináší zvýšené riziko dopravních nehod. Hasičský záchranný sbor JMK ve spolupráci s Policií ČR – Městským ředitelstvím Brno a Diecézní charitou Brno Vám připravil několik rad, jak zvládnout základní úkony při dopravní nehodě, ať už jste přímými účastníky nebo svědky.

Letiště získalo nové autobusy

Autobusy tuřanského letištěPři příležitosti veletrhů Go a RegionTour proběhlo předání dvou moderních autobusů tuřanskému letišti. Nové autobusy značky Neoplan slavnostně pokřtili hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, primátor města Brna Roman Ondreka a ředitel společnosti Letiště Brno, a.s. Tomáš Plaček.

R52: mezivládní dohoda podepsána

Místo budoucí MÚK PernáDohoda mezi Rakouskou spolkovou vládou a vládou České republiky o propojení rakouské dálnice A5 a české rychlostní silnice R52 byla podepsána v pátek 23. ledna 2009 ve Vídni. Dokument vymezuje místo propojení české a rakouské dálniční sítě v katastrálním území obcí Mikulov a Drasenhofen. Podepsali jej český velvyslanec v Rakousku Jan Koukal a představitel rakouského ministerstva zahraničních věcí Rudolf Lennkh.

Strana 192 z 194