Umístění: Jižní Morava Doprava Hlavní tah Kuřimí zablokují v pátek občané požadující obchvat města

Hlavní tah Kuřimí zablokují v pátek občané požadující obchvat města

dopravni_stopka250Kuřim, 14. září 2011 - Silnice z Brna na Tišnov v Kuřimi bude v pátek půl hodiny neprůjezdná. Od 16:30 ji na přechodech u kruhových objezdů u supermarketů Penny a Lídl zablokují členové sdružení pro realizaci silničního obchvatu města Kuřimi. To chce upozornit na nutnost řešení dopravní situace ve městě silničním obchvatem jižní cestou.

 

„Důvodem blokády je snaha dát odpovědným institucím i jednotlivým politikům na krajské úrovni jasně najevo, že situace s tranzitní dopravou přes Kuřim je již delší dobu neúnosná a vyžaduje účinné řešení jižním obchvatem města,“ říká k blokádě Miloslav Kolařík, tajemník sdružení.

Blokáda přichází v době, kdy se blíží schválení nových Zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje. Ta chce situaci v Kuřimi, kterou denně jen po hlavním tahu projede přes 20 tisíc vozidel, řešit tzv. severní spojkou. A to se Občanskému sdružení pro realizaci silničního obchvatu města Kuřimi nelíbí. „Jihomoravský kraj se rozhodl preferovat severní spojku, a to i přesto, že měl k dispozici srovnávací studii, která vyhodnotila jižní variantu jako výhodnější,“ komentuje záměry JMK Kolařík s tím, že blokáda má za cíl vrátit jižní variantu na jednací stůl.

Občanské sdružení pro realizaci silničního obchvatu města Kuřimi hodlá v protestech proti přijetí pouze severní varianty pokračovat. „S dalšími kroky počkáme až poté, co budou zásady územního rozvoje přijaty,“ dodává Kolařík.

 


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci