Umístění: Jižní Morava Doprava Jižní Moravu budou brázdit další nové moderní vlaky

Jižní Moravu budou brázdit další nové moderní vlaky

Brno, 3. července 2023 - Provozní soubor JIH už má vybraného nového dopravce – společnost Arriva vlaky, která nasadí na jihu Moravy 13 nízkopodlažních jednotek s klimatizací. Dopravce Arriva podepsal s Jihomoravským kraje v úterý 27. června smlouvu na zajištění provozu vlaků. Cestující začne přepravovat od prosincové změny jízdních řádů 2024. V jižní části regionu, kam spadají například linky S8 Břeclav – Znojmo (v letním období také rekreační spěšný vlak Brno – Břeclav – Znojmo – Šatov), S52 Zaječí – Hodonín, S91 Hodonín – Veselí nad Moravou – Vrbovce (v případě dohody se slovenským ministerstvem dopravy až do Myjavy), tak kraj od nového dopravce očekává lepší standard pro cestující.

smlouva podpis vlaky jizni morava

 

„Po nákupu vlaků MORAVIA pokračujeme ve zvyšování komfortu ve vlacích i v dalších částech kraje. Při uzavírání nové smlouvy jsme chtěli pro cestující zajistit vyšší kvalitu vlaků s klimatizací, bezbariérovostí nebo wifi připojením,“ řekl hejtman Jan Grolich.

„Zájem o provozování vlakové dopravy projevili tři dopravci. Po prozkoumání nabídek na kontrakt na 1,4 milionu kilometrů ročně vyšla jako nejvýhodnější pro kraj nabídka dopravce ARRIVA vlaky s.r.o. Roční náklady v cenové úrovni roku 2021 vychází bez nákladů na použití dopravní cesty na 231 milionů korun ročně. Výdaje z rozpočtu kraje však budou nižší o příjmy z prodeje jízdenek,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Jiří Crha a doplnil: „Rada kraje schválila finální znění smlouvy s Arrivou 14. června.“

Vozidla Arrivy projdou před nasazením do provozu komplexní modernizací. Konkrétně na koleje vypraví nízkopodlažní klimatizované jednotky Stadler GTW 2/6 s kapacitou cca 100 míst sezení. Vozidla budou připravená i na instalaci jízdenkového prodejního automatu.

Zdroj a foto: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci