Umístění: Jižní Morava Doprava Kraj nakoupí 37 vlakových jednotek za 6,6 miliardy

Kraj nakoupí 37 vlakových jednotek za 6,6 miliardy

Brno, 30. listopadu 2019 – Jihomoravský kraj je o krok blíž k pořízení nových moderních vlaků pro veřejnou dopravu. Zastupitelé vybrali dodavatele veřejné zakázky na 37 elektrických železničních jednotek. Vybraným dodavatelem je společnost Škoda Transportation s cenovou nabídkou 6,651 miliardy korun. „Železnice tvoří páteř našeho Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje, a přesto ji dnes brázdí vlaky, jejichž stáří dosahuje až padesáti let. Jsem proto rád, že jsme zase o něco blíž nákupu nových železničních jednotek, které vozový park na jihomoravských kolejích výrazným způsobem omladí,“ uvedl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák.

vlak elektricky kraj

 

Do tendru podali konečné nabídky dva uchazeči, z nichž jeden byl ze zadávacího řízení vyloučen pro nesplnění zadávacích podmínek a neobjasnění údajů na základě žádosti zadavatele.

Jihomoravský kraj plánuje do svého vlastnictví pořídit celkem 37 nových elektrických jednotek. Do 31 z nich by se mělo komfortně vejít 310 sedících cestujících a 6 menších pojme 140 sedících osob. „Kromě nákupu samotných jednotek je součástí zakázky i jejich plný servis po dobu třiceti let,“ popsal Hanák.

Na zakázku ve výši 6,651 miliardy korun chce Jihomoravský kraj čerpat dotaci z Operačního programu doprava ve výši 5,484 miliardy a z úvěru na 1,167 miliardy korun. „Prostředky potřebné na financování projektu budou pokryty komerčním úvěrem ve výši až 3,3 miliardy, přičemž dále Jihomoravský kraj jedná o úvěru s Evropskou investiční bankou na financování podílu Jihomoravského kraje na investici,“ spočítal Hanák a doplnil, že full-servis bude hrazen každoročně z rozpočtu výdajů na zajištění dopravní obslužnosti.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci