Umístění: Jižní Morava Doprava Mezi Brnem a Jinačovicemi vznikne nová cyklostezka za 22 milionů

Mezi Brnem a Jinačovicemi vznikne nová cyklostezka za 22 milionů

Brno, 2. září 2020 - Na více než 22,5 milionu korun přijde výstavba cyklostezky mezi Brnem a Jinačovicemi. Projekt bude obnášet výstavbu téměř tříkilometrového úseku cyklostezky. Z 85 % bude hrazen z prostředků Integrovaného regionálního operačního programu (18,96 milionu korun), přibližně jeden milion doputuje ze státního rozpočtu a částkou 2,4 milionu korun přispěje Jihomoravský kraj. Nová cyklostezka by měla být cyklistům k dispozici na podzim roku 2021.

cyklistika cyklostezka jinacovice

 

„Jde nám o to umožnit bezpečné spojení mezi obcemi pro cyklisty a pěší mimo komunikaci s motorovou dopravou. Jedná se o první úsek, na který bude v budoucnu navazovat úsek Jinačovice – Kuřim. Mezi těmito obcemi a městem Brnem, které v regionu působí jako přirozené regionální spádové centrum, se generují pravidelné proudy osob dojíždějících za prací, do škol a za službami,“ konstatoval náměstek hejtmana Petr Hýbler.

Jak dodal, projekt navazuje na další plánované úseky cyklostezek, a bude tak rozšiřovat nově vybudovanou infrastrukturu cyklostezek o další úsek bezpečné cyklostezky v rámci uvedeného území. Bude také navazovat a propojovat mezinárodní dálkovou trasu EuroVelo 9 a národní cyklostezku trasu KČT č. 1 Pražská stezka.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci