Podle Musila měl protest proti zrušení takzvané zelené nafty a zdanění tichého vína upozornit veřejnost na situaci v zemědělství. "Změny mohou mít velké dopady, které pak někdo musí zaplatit. Politici by situaci měli řešit dlouhodobě a ne každý rok jinak. Než se narodí tele, trvá to nějakou dobu stejně jako u narození dítěte u člověka. Později se z telete stane kráva nebo býk a teprve potom můžeme mluvit o nějaké produkci. Zemědělství je oblast na několik let, která musí mít vývoj. Nelze ji řešit z roku na rok," upozornil Musil.
Podle něj v jiných vyspělých státech mají přes 80 procent vlastní produkce. "U nás se to neřeší. U nás se vždy spoléhá na to, že nám vždy pomůže nějaký bratr odvedle. Tak by to ale nemělo být a někdo už by se tomu měl konečně věnovat, " řekl ředitel.
Podobně na situaci nahlíží také předseda Okresní agrární komory Blansko Kamil Vystavěl. "Protestem jsme chtěli upozornit na to, že se v zemědělství děje něco mimořádně dramatického. Chtěli jsme jednat s vládou, ale ta to odmítla. I když jsme vyjetím na silnice nazlobili některé lidi, chtěli jsme říct, že v České republice jsou zemědělci, kteří se hlásí o slovo a chtějí debatu," řekl Vystavěl.
Podle něj zemědělci s 35 stroji obsadili na Blanensku během středečního dopoledne silnici číslo I/43 z Brna na Svitavy. V ostatních okresech se také zapojilo několik desítek zemědělců se svými stroji. Například na Znojemsku protestovala rovná padesátka, na Břeclavsku 44 strojů a na Hodonínsku 28.