Umístění: Jižní Morava Doprava Nový úsek cyklostezky propojil Hodonín a Dolní Bojanovice

Nový úsek cyklostezky propojil Hodonín a Dolní Bojanovice

Hodonín, 8. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Téměř 9,5 milionu korun činily náklady na vytvoření skoro dvoukilometrového úseku, který spojil cyklostezku mezi Hodonínem a Dolními Bojanovicemi. Ve čtvrtek to řekla Lucie Švecová z hodonínské radnice.

cyklistka3

 

Nový úsek cyklostezky vznikl v době od září do listopadu 2011. První týden v prosinci se uvedení trati do provozu zúčastnilo 300 lidí, mezi nimiž nechyběl starosta Hodonína Igor Taptič (Nezávislí) a další političtí činitelé. "Nový asfaltový povrch tvoří 1780 metrů a navazuje na již vybudovaný úsek víceúčelové lesní asfaltové komunikace od hodonínské zoo až Novodvorskému rybníku. Celková délka trasy je nyní 5730 metrů," uvedla Švecová.

Bezmála šest milionů pokryl náklady příspěvek ze státního fondu dopravní infrastruktury. Přes 3,5 milionu dal Jihomoravský kraj.

Historie výstavby přitom sahá až do roku 2006, kdy vznikl ucelený projekt cyklostezek. Spojení mezi Dolními Bojanovicemi a Hodonínem v něm bylo označené jako jedno z důležitých. "Samotné realizaci však předcházelo mnoho vyřizování. Stavební povolení jsme získali až v roce 2010," doplnila Švecová.

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci