Umístění: Jižní Morava Doprava RegioJet měl rekordní rok 2018, přepravil téměř 10 milionů cestujících

RegioJet měl rekordní rok 2018, přepravil téměř 10 milionů cestujících

zluty vlak regio jetBrno, 10. února 2019 – Druhý největší železniční dopravce v České republice a na Slovensku, společnost RegioJet, měl loni rekordní rok. V roce 2018 přepravily žluté vlaky na všech svých linkách 9,7 milionů cestujících. Ve srovnání s rokem 2017 se jedná o masivní meziroční nárůst ve výši 29 %. Současně RegioJet bude mít za rok 2018 rekordní hospodářské výsledky. Podle předběžných neauditovaných výsledků by zisk před zdaněním měl dosáhnout téměř 100 milionů Kč. I zde se jedná o rekordní výsledek ukazující vysokou rentabilitu realizovaných investic v sektoru železniční dopravy.

„Železniční doprava je vysoce perspektivním oborem našeho podnikání. Naše nedotované vlaky jsou ziskové na všech linkách, kde jezdíme – včetně nově zavedených spojů na trase Praha – Brno – Vídeň. Ty vyjely přibližně před rokem a po roce provozu je jejich ekonomika v plusu. Dokázali jsme díky férovým cenám a lepším službám přitáhnout na železniční trasu z Prahy do Brna a Vídně stovky tisíc nových cestujících. Právě příchod nových dopravců a služeb na železnici je dlouhodobě hlavním motorem celkového růstu sektoru osobní železniční dopravy,“ uvedl Radim Jančura, majitel společnosti RegioJet.

Samotné dálkové vlaky RegioJet, které jezdí na trasách Praha – Ostravsko, Praha – Košice – Humenné a Praha – Brno – Bratislava / Vídeň přepravily v roce 2018 celkem 5,9 milionů cestujících. Meziročně tak dálkovými vlaky RegioJet cestovalo přibližně o 1,2 milionů cestujících více – a to zejména právě díky zavedení nových spojů na trase Praha – Brno – Vídeň / Bratislava.

U regionálních spojů na Slovensku na trase Bratislava – Komárno RegioJet přepravil v roce 2018 přibližně 3,7 milionů cestujících, což představuje meziroční nárůst o 1 milión nových cestujících.

Masivní nárůst počtu cestujících, který RegioJet zaznamenával rovnoměrně v průběhu celého roku 2018, se odráží také v pozitivních ekonomických výsledcích, kdy vedle zisku v předběžné výši téměř 100 mil. Kč očekává za rok 2018 RegioJet také rekordní výši tržeb z jízdného – a to téměř 1,5 miliardy Kč. Dosažená marže přesahující 6 % je nejlepší výsledek v historii vlakové dopravy - i v porovnání s jinými dopravci a dává silný základ pro možnost realizovat další expanzní investiční projekty, jak nákup dalších vozidel nebo přidání provozu na nových tratí.

RegioJet svými výsledky za rok 2018 posílil pozici největšího a nejúspěšnějšího ryze soukromého vlakového dopravce ve střední Evropě a druhého největšího železničního dopravce v České republice a na Slovensku. Potvrdila se také perspektiva úspěšného podnikání v sektoru železniční dopravy.