Umístění: Jižní Morava Doprava Silnice na jižní Moravě jsou sjízdné, na Břeclavsku místy mlha (30. ledna)

Silnice na jižní Moravě jsou sjízdné, na Břeclavsku místy mlha (30. ledna)

Brno, 30. ledna 2011 (MEDIAFAX) - Dálnice a silnice v Jihomoravském kraji jsou v neděli ráno sjízdné. Na většině území vyjma Břeclavska je jasno, vzhledem k nízkým teplotám však namrzají nechráněné mostní konstrukce, řekl  dispečer silničářů.

silnice-mlha-zima250

 

Teploty se na jižní Moravě pohybují od -11 do -4 stupňů Celsia. "Dohlednost je dobrá. Na Břeclavsku se vyskytuje místy mlha je, při jízdě je nutná zvýšená opatrnost," varoval dispečer.

V kopcovitých a zalesněných úsecích Blanenska, Hodonínska a Vyškovska leží na vozovkách zmrzlá ujetá vrstva sněhu krytá posypem. Zledovatělý sníh se vyskytuje také ve vyšších polohách na Znojemsku, v Chřibech, Bílých Karpatech a na Drahanské vrchovině.

Jiří Nováček

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci