Umístění: Jižní Morava Doprava V Břeclavi vzniknou nová parkovací stání

V Břeclavi vzniknou nová parkovací stání

parkovani2-250Břeclav, 8. září 2011 (MEDIAFAX) - Zastupitelé Břeclavi rozhodli o vzniku nových parkovacích stání na několika místech ve městě. Více parkování bude v ulicích Tylova, Budovatelska, Tyršova a Okružní a také u Tyršova parku v Charvátské Nové Vsi, řekla Eliška Windová z břeclavské radnice.
 

"V těchto ulicích začnou také opravy silnic," dodala Windová.

Město se dočká i jiných změn. "Zahájili jsme výstavbu cyklostezky v ulicích Na Zahradách po Stromořadní. Dokončení plánujeme ještě letos. A také jsme uzavřeli výběrové řízení na digitalizaci kina. Je to důležité proto, abychom zabránili zániku kina ve městě," naznačil investice v letošním roce místostarosta Břeclavi Jaroslav Parolek (ČSSD).

Do 12. září se mohou zájemci přihlásit do výběrového řízení na opravu lávky přes Mlýnský náhon, opravu chodníků v ulici Slovácká nebo odstranění výtluků na silnicích. "Opravili jsme silnici u náměstí Svobody za podstatně méně peněz," dodal místostarosta s tím, že zastupitelé schválili přijetí dotace od společnosti MND na opravu mobiliáře na dětských hřištích ve výši 1,5 milionu korun. Týká se to hřišť v ulicích Bratislavská, Jánský dvůr a Dukelských hrdinů.

Podle starosty města Oldřicha Ryšavého (ČSSD) má město na opravy i díky tomu, že se mu daří snižovat díky výběrovým řízením cenu za zhotovení jednotlivých projektů. "Cena za zateplení a výměnu oken u městského úřadu měla být okolo 24 milionů korun. Vysoutěžili jsme to za 13,5 milionu korun," potvrdil starostova slova Parolek.

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci