Dálnice D1 i D2 je sjízdná bez omezení, cesty jsou tu holé a vlhké.
Na Brněnsku se teploty pohybují v rozmezí od minus tří do jednoho stupně nad nulou a je zataženo. Místy mrholí a je mlha. Cesty I. třídy jsou sjízdné bez komplikací, na vozovkách nižší třídy musejí být řidiči opatrní.
Na Znojemsku se teplota drží od minus jednoho do nula stupňů Celsia, je zataženo a beze srážek. Silnice I. třídy jsou holé, mokré a sjízdné bez omezení. Stejně jsou na tom i vozovky nižší třídy. Ve vyšších polohách se ale místy může tvořit náledí. Silničáři tu průběžně provádějí chemický posyp a řidiči musejí být velmi opatrní.
Na Blanensku se teploty drží od minus jednoho do čtyř stupňů Celsia, je zataženo a místy se objevují mlhy. Komunikace I. třídy jsou holé, mokré a sjízdné bez omezení. Silnice II. a III. třídy pokrývají zbytky rozbředlého sněhu po chemickém ošetření a jsou sjízdné se zvýšenou opatrností.
Na Břeclavsku hlásí teploty od minus jednoho do dvou stupňů Celsia, dohlednost zhoršuje kouřmo a fouká silný vítr. Všechny cesty jsou sjízdné bez omezení.
Na Hodonínsku ukazuje teploměr nula až jeden stupeň Celsia, je zataženo a vane silný vítr. Cesty I. třídy jsou sjízdné bez omezení a nižší třídy pak se zvýšenou opatrností.
Na Vyškovsku jsou teploty od minus tří do jednoho stupně Celsia, je zataženo a fouká nárazový vítr. Silnice I. třídy jsou sjízdné bez omezení a vozovky II. a III. třídy jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Na některých úsecích se tvoří náledí.
Rychlostní silnice R43, R46 a R52 jsou sjízdné bez komplikací, řidiči ale musejí počítat se silným větrem. Nejnižší teploty se pohybují kolem minus tří stupňů, nejvyšší pak kolem jednoho stupně nad nulou.