Umístění: Jižní Morava Doprava Žluté vlaky RegioJetu budou nově stavět i ve Skalici nad Svitavou

Žluté vlaky RegioJetu budou nově stavět i ve Skalici nad Svitavou

regiojet zluty vlak skalice nad svitavouBrno, 22. října 2018 – Od nového jízdního řádu, který vstoupí v platnost v neděli 9. prosince, zastaví vlaky RegioJet na území Jihomoravského kraje nově ve Skalici nad Svitavou. Jedná se o jeden pár spojů RegioJet denně jedoucí na trase ráno z Brna do Prahy a ve večerních hodinách pak v opačném směru. Důvodem zastavení vlaků ve Skalici nad Svitavou je zejména zájem nabídnout lepší spojení a dopravní obslužnost pro obyvatele a cestující z a do Boskovic a okolního regionu.

RegioJet byl osloven zastupitelstvem města Boskovice a celou věc řešil také s koordinátorem dopravy na území Jihomoravského kraje – společností KORDIS tak, aby vyšel cestujícím z a do Boskovic co nejvíce vstříc.

„Je to příklad toho, jak komerční nedotovaný dopravce nejen šetří státu peníze na dotacích, ale současně dokáže rychle zareagovat na poptávku cestujících a pomůže zlepšit dopravní obslužnost. Ověřili jsme si, že je možné z hlediska kapacity trati naše vlaky ve Skalici zastavit a pak už jsme postupovali čistě na základu zájmu města a cestujících o naše spojení. To je pro nás klíčové,“ říká Radim Jančura, majitel společnosti RegioJet.

Ráno bude spoj RegioJet odjíždět v 5:36 ze Skalice nad Svitavou s příjezdem do Prahy hlavního nádraží v 7:43. V opačném směru je odjezd z Prahy hlavního nádraží v 18.20 a příjezd do Skalice nad Svitavou je ve 20:20 hodin. Jízdenky na všechny spoje od nového jízdního řádu dá RegioJet do předprodeje během následujících dnů. Cestujícím ze Skalice nad Svitavou (resp. Boskovic) nabídne stejný kompletní servis jako všem ostatním zákazníkům – tedy včetně nápojů zdarma, automatické rezervace místa zdarma, připojení k internetu, denní tisk a další. Samozřejmostí je také možnost využití 75% slev pro studenty a seniory.