"Z původních 38 bodů, na nichž jsme se shodli na únorovém jednání, jsme vybrali 13 prioritních, na kterých budou pracovat přímo ministři ve spolupráci s nejvyššími představiteli sociálních partnerů," uvedl premiér Jan Fischer. Jedná především o body, které mají zlepšit podnikatelského prostředí v ČR či výstavbu dopravní infrastruktury. "Dnešní jednání bylo také o tom, co jsme dosud učinili. Byl to rok, ve kterém se podařilo udržet sociální dialog," řekl. "Pracovat pochopitelně budeme na všech 38 bodech, ale těchto 13 bude prioritních," dodal Fischer.
O něco méně optimismu projevil nový šéf Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Jaroslav Zavadil. "Vláda se zaměřila především na body, které byly ve vládním dokumentu Exit strategy, s nímž přišla na únorové jednání tripartity, ale společným dokumentem zaměstnavatelů a odborů, tedy takzvanými 21 body, se zabývala podstatně méně. Oněch 13 bodů vychází z požadavků zaměstnavatelů a odborů," řekl Zavadil. Úkolem číslo jedna jsou podle jeho slov opatření na udržení zaměstnanosti a o výdajové audity u státních zakázek.
"U některých bodů bychom byli rádi, kdyby je zvládla ještě tato vláda, a jiné tu zkrátka zůstanou jako doporučení pro vládu, která vzejde z květnových voleb," řekl Zavadil.
"Hlavním závěrem dnešního jednání je, že ve velice krátké době se sejdeme na expertní úrovni s ministry a věci se dořeší tak, aby třetího června, kdy bude další schůze tripartity, mohly být úspěšně projednány a schváleny," řekl Jaroslav Míl, prezident Svazu průmyslu a dopravy.