Umístění: Jižní Morava Ekonomika Břeclavská radnice chce od ČD koupit pozemky u nádraží

Břeclavská radnice chce od ČD koupit pozemky u nádraží

koleje-trava250Břeclav, 23. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Zastupitelé břeclavské radnice odsouhlasili výkup od Českých drah asi 1000 metrů čtverečních pozemků a některých budov u nádraží. Důvodem je připravovaný terminál integrovaného dopravního systému, který by měl na místě vzniknout, řekla Eliška Windová z břeclavské radnice.
 

"Vhledem k plánovanému terminálu hodláme prostor před vlakovým nádražím a jeho bezprostřední okolí upravit pro každodenní využití obyvateli Břeclavi a celkově jej zkultivovat," zdůvodnil zájem radnice vedoucí majetkového odboru Čestmír Blažek.

Jak prozradil místostarosta Břeclavi Luboš Krátký (ODS), záměrem radnice je nově uspořádat funkční plochy pro pěší, zvětšit rozsah oddychových ploch a ploch veřejné zeleně a nově rozšířit parkovací místa pro osobní auta před poštou.

"Prostor bychom chtěli upravit jako veřejné prostranství. Mělo by nastat rozšíření zázemí pro přestupní terminál, na který byla už vypsaná výzva," doplnil Krátký. České dráhy připravují i poslední etapu rekonstrukce výpravní budovy s krytým koridorem pro cestující mezi odbavovací halou a budoucím terminálem integrovaného dopravního systému.

Lenka Horáková, foto: ilustrační

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci