Ocenění udělil časopis pro obchod a investice, vydávaný skupinou Financial Times. Město se v hodnocení byznysmenů umístilo jako první mezi městy východní Evropy ve schopnosti přilákat investory. "Za Brnem skončil například progresivní bulharský region Stará Zagora, maďarská města Miškolc a Debrecín, z našich tuzemských konkurentů třeba Ostrava," upřesnil Onderka.
Nejvýraznějším úspěchem Brna ve Francii se však stalo podle primátora třetí místo jihomoravské metropole v Top 5 v kategorii „malých“ měst celé Evropy. "Investoři nás vyhodnotili za vítěznými belgickými Antverpami a britským Leedsem na třetím místě, za námi skončili Edinburgh a Manchester," pochvaloval si Onderka.
Třetím významným úspěchem jihomoravského města je podle Onderky celkové deváté místo v soutěži Top 10 mezi městy z celé východní Evropy. Hlavní veletržní kategorii vyhrála rumunská Bukurešť před Varšavou a Budapeští. Praha skončila na čtvrtém místě před Bratislavou.
"Velká ocenění, kterých se Brnu ve Francii dostalo, chceme využít při vyjednávání s novými investory, kteří uvažují o podnikání ve městě," řekl Onderka. Připomněl, že jihomoravská metropole je nyní nepřehlédnutelným městem, ve kterém díky politice magistrátu a současném zapojení univerzit, panuje mimořádně příznivé klima pro investory.