Dále soudy v únoru vyhlásily 794 osobních bankrotů, což je ve srovnání s lednem o 61 bankrotů více, oproti únoru 2010 dokonce o 467 více.
Ve srovnání s lednem se u podnikatelských subjektů v únoru snížil počet bankrotů jak u obchodních společností (o osm bankrotů), tak i u fyzických osob podnikatelů (o 20 bankrotů). Obchodní společnosti se na počtu zbankrotovaných podílely 67 procenty. V období leden až únor roku 2011 soudy vyhlásily 318 bankrotů podnikatelských subjektů, což je o 53 bankrotů více než ve stejném období loňského roku.
Návrhů na bankrot podnikatelských subjektů bylo v únoru podáno 511, což je o 123 více než v lednu 2011 a o 175 více než v únoru 2010. U obchodních společností to bylo o 104 návrhů více, u fyzických osob podnikatelů se počet návrhů zvýšil o 19.
Nejvíce bankrotů bylo vyhlášeno u firem se sídlem v Praze (58 bankrotů), dále v Moravskoslezském kraji (49 bankrotů) a v Ústeckém kraji (26 bankrotů). V Moravskoslezském kraji došlo i k nejvyššímu meziročnímu zvýšení, a to o 31 bankrotů. Vysoký meziroční přírůstek zaznamenal i kraj Plzeňský a Ústecký. Počet bankrotů se meziročně naopak snížil v Jihomoravském kraji (o 22 bankrotů), v kraji Vysočina (o sedm bankrotů) a v Praze (o pět bankrotů).
Z 202 bankrotů obchodních společností vyhlášených od ledna do února 2011 se největší počet týkal společností v odvětví obchod (37 bankrotů), dále stavebnictví (37 bankrotů) a služby převážně pro podniky (21 bankrotů). Zatímco se počet bankrotů za dané období meziročně snížil u firem v odvětví obchod (o tři bankroty) a služby převážně pro podniky (čtyři bankroty), u společností v odvětví stavebnictví se počet bankrotů meziročně zvýšil (o šest bankrotů). Ovšem nejvíce se meziročně počet bankrotů snížil v odvětví textilní, oděvní a kožedělný průmysl (o sedm bankrotů).
„Počet prohlášených firemních bankrotů se sice v únoru 2011 snížil, avšak počet návrhů na firemní bankrot se naopak zvýšil. V případě osobních bankrotů dosáhl v únoru jejich počet, jak u prohlášených bankrotů, tak i u podaných návrhů, zatím nejvyšších hodnot od ledna 2008,“ uvedla Věra Kameníčková, vedoucí analytického oddělení společnosti CCB – Czech Credit Bureau.
Ve druhém měsíci letošního roku bylo podáno celkem 1265 návrhů na osobní bankrot. Nejvíce osobních bankrotů soudy vyhlásily v Moravskoslezském a Ústeckém kraji (shodně 96 bankrotů) a dále v Plzeňském kraji (73 bankrotů). Nejméně osobních bankrotů bylo v únoru vyhlášeno v Libereckém kraji (15 bankrotů), v kraji Vysočina (17 bankrotů) a v Pardubickém kraji (22 bankrotů).
Meziročně přibylo nejvíce osobních bankrotů v Jihomoravském kraji (v únoru 2011 jich bylo o 67 více než ve stejném období loňského roku), v Pardubickém kraji (o 54 bankrotů více) a v kraji Jihočeském (o 48 bankrotů více) Počet osobních bankrotů se meziročně snížil ve dvou krajích, a to ve Zlínském (o čtyři bankroty) a v Moravskoslezském (o dva bankroty).
Nejvyšší míru osobních bankrotů v únoru vykázal Karlovarský kraj, ve kterém připadlo 2,2 bankrotu na 10 000 obyvatel, podstatně nižší pak Plzeňský kraj (1,3 bankrotu) a Ústecký (1,1 bankrotu). Naopak, nejnižší míru bankrotů měla Praha (0,2 bankrotu), kraj Vysočina a Liberecký kraj (shodně 0,3 osobního bankrotu na 10 000 obyvatel).