Umístění: Jižní Morava Ekonomika EVVA investuje 50 milionů do výstavby nového závodu v Tišnově

EVVA investuje 50 milionů do výstavby nového závodu v Tišnově

EVVA Tisnov I vystavbaTišnov, 23. září 2020 – Společnost EVVA, výrobce mechanických a elektronických přístupových systémů, spustila výstavbu nového výrobního závodu v Tišnově okres Brno – venkov. Výrobní hala o celkové ploše 2 000 m2 poskytne moderní zázemí výrobě určené zejména pro český a slovenský trh. Výstavba celého komplexu by podle všech předpokladů měla být dokončena v létě 2021. V Tišnově své uplatnění ve společnosti EVVA v současnosti najdou téměř tři desítky zaměstnanců, nicméně nový prostor a nové technologické zázemí by mohly přinést určitou možnost budoucího rozšíření jejich řad.

 

„Jsem velmi rád, že i přes toto velmi složité období společnost EVVA i nadále pokračuje ve svém investičním plánu, který přináší do regionu Brno – venkov stabilní pracovní nabídku,“ komentuje Martin Koudelka, jednatel firmy EVVA v České republice.

Ing. Karel Souček, 1. místostarosta města Tišnov k výstavbě říká: „Vedení města Tišnov je potěšeno, že se v našem městě po delší době začíná výstavba nového závodu. Pro nás a pro naše občany to znamená další možnost zaměstnání při dalším rozvoji firmy. Velmi si ceníme toho, že i v takové turbulentní době se majitelé firmy pro tento krok odhodlali a děkujeme jim za to. Přejeme všem zaměstnancům ať se jim v novém provozu pracuje ještě lépe než ve stávajícím.“

„Česká republika je pro naši společnost důležitým trhem již od roku 1991. Jsme hrdí, že zde investujeme přibližně 50 milionů Kč, a těší nás dosažení tohoto dalšího milníku naší společnosti. V Tišnově aktuálně zaměstnáváme 25 zaměstnanců a nově vznikající budova je podstatnou součástí naší firemní strategie," komentuje Stefan Ehrlich-Adám, CEO společnosti EVVA a dodává: "EVVA jako mezinárodní společnost používá strategii centrály a poboček. V budoucnu se tři města, Vídeň, Tišnov a Krefeld stanou našimi hlavními výrobními jednotkami pro výrobu dílů i automatizovanou montáž větších sérií, součástí osmi prodejních poboček pak zůstane výroba menších sérií, které je třeba rychle dodat na místní trhy."

Autorem návrhu stavby je Ing. arch. Tomáš Dvořák ze společnosti Tomáš Dvořák architekti s.r.o., který k projektu řekl: „Jsme rádi za důvěru, kterou v nás investor vložil. Naší snahou bylo navrhnout stavbu výrobní haly s přihlédnutím k jejímu umístění v městském prostoru tak, aby to nebyla obyčejná plechová průmyslová stavba. Dbali jsme na kvalitní přirozené osvětlení pracovních prostor, vzdušné a otevřené pracovní prostředí a sepjetí s přírodou a exteriérem.“

Společnost EVVA je již více než 100 let synonymem mechanických a elektronických přístupových systémů na nejvyšší technické úrovni. To, co začalo v roce 1919 založením výzkumného, experimentálního a vývojového podniku (s německou zkratkou EVVA – Erfindungs-Versuchs-Verwertungs-Anstalt), je dnes centrální součástí firemní filozofie: Máme svůj vlastní výzkum a vývoj a své inovativní přístupové systémy i sami vyrábíme. Jako rodinný podnik je EVVA jednou z celosvětově nejúspěšnějších společností ve svém odvětví: v současné době má přihlášeno více než 400 patentů, se svými pobočkami je zastoupena na deseti evropských trzích a prostřednictvím distributorů po celém světě.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci