Umístění: Jižní Morava Ekonomika Hašek: Policie na jižní Moravě ruší kvůli vládním úsporám sedm služeben

Hašek: Policie na jižní Moravě ruší kvůli vládním úsporám sedm služeben

Brno, 16. září 2010 (MEDIAFAX) - Jihomoravská policie zruší kvůli vládním úsporným opatření sedm policejních služeben. Na zasedání krajského zastupitelstva v Brně o tom ve čtvrtek informoval hejtman Michal Hašek (ČSSD).

Policie-mestska-8

 

"Rušení se týká služeben v Černé Hoře na Blanensku, Brně-Židenicích, Rousínově na Vyškovsku, Velkých Pavlovicích na Břeclavsku, Bzenci a Strážnici na Hodonínsku a Prosiměřicích na Znojemsku," vypočítal Hašek. Dodal, že o konci vyjmenovaných stanic jej informoval krajský policejní ředitel Tomáš Kužel.

O situaci, kterou uzavření služeben přinese, bude podle Haška jednat bezpečnostní rada kraje 29. září. "Pověřil jsem krajského policejního ředitele, aby písemně doložil, jaké dopady bude mít zrušení stanic na bezpečnost obyvatel kraje," řekl Hašek. Dodal, že krajská rada je připravena ihned jednat se všemi politickými subjekty v zastupitelstvu o zvýšení finanční podpory hejtmanství nejen policii, ale také hasičům.

"V předchozích dvou letech poskytl krajský úřad profesionální policii a profesionálním hasičům dohromady třináct milionů korun, rádi bychom tuto částku navýšili," řekl Hašek.

 

Jiří Nováček

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci