Mezi ty hlavní recepty, jež by mohly ozdravit státní rozpočet, patří například tyto: Omezení stavebního spoření zvednutím částky nárokující maximální příspěvek od státu z dnešních 20 tisíc na například 60 tisíc. Počet zájemců by klesl. Úspora 3 - 5 miliard. Daňová amnestie pro ty, kteří si nelegálně "ulívají" peníze na účty v daňových rájích, beztrestnost a odpuštění částí penále, pokud peníze převedou domů a řádně zdaní. Příjem: 3,4 miliardy. Propouštění státních úředníků. Snižovat částku na jejich platy o procento ročně a nutit tak úřady propouštět. Úspora: 1,7 miliardy. Pronájem Lesů ČR. Za pronájem Lesů ČR by mohl stát ročně inkasovat čtyři miliardy korun. Zrušení přídavků na dítě a nahrazení jej vyšší slevou na dani za dítě. Úspora 2 miliardy. Zavedení progresivní daně u lidí s příjmem nad 145 tisíc měsíčně. Příjem: 2 miliardy. Zvýšení daně ze sladkých a tučných jídel, tedy čokolády, cukrovinek či limonád. Příjem: 2 miliardy.
Mezi dalšími návrhy je zprůhlednění veřejných zakázek, zvýšení dohledu nad hazardem či konec podpory hypoték. Návrhy MF DNES nechala redakce okomentovat ministra financí Eduarda Janotu. Mnohé recepty se zamlouvají i jemu, například zmíněný návrh, jak snížit počet státních úředníků či dorovnání daně. V řadě případů se Janota obává, že by je stejně neprosadil. Například omezení stavebního spoření: "Kdyby byla politická vůle, šlo by to. Pokusů už ale bylo několik, nevidím to jako reálné."
O amnestii pro "ulívače peněz" se už podle něj i na ministerstvu delší dobu debatuje, ekonomové se však obávají morálního hazardu. Tolerovali bychom nezákonné počínání těch, kteří měli daňové úniky," řekl Janota. Pronájem lesů pak označil za příliš revoluční a nestandardní postup.