Umístění: Jižní Morava Ekonomika Nizozemský výrobce mikroskopů FEI otevře v Brně nové výrobní prostory

Nizozemský výrobce mikroskopů FEI otevře v Brně nové výrobní prostory

fei-mikroskop-logo250Brno, 7. listopadu 2010 (MEDIAFAX) - Společnost FEI Company přesune část výroby mikroskopů z Nizozemí do svého závodu v Brně, ve středu 10. listopadu otevře v jihomoravské metropoli nové výrobní prostory. Informovala o tom firma.

Přesun se týká produktové řady, která představuje přibližně 60 milionů dolarů ročního obratu (asi 1,27 mld. Kč), což je přibližně deset procent ročního globálního obratu společnosti. Podle předchozích informací by se mělo do Brna přesunout i zhruba 50 pracovních míst.

"Rozšíření brněnské centrály znamená mimo jiné nárůst počtu zaměstnanců, rozšíření portfolia přístrojů, které FEI v Brně vyrábí a fakt, že se brněnská centrála stává nejvýkonnější jednotkou celé mezinárodní společnosti," konstatoval Roman Hřebecký, který firmu mediálně zastupuje.

Společnost FEI je předním světovým výrobcem široké škály vědeckých přístrojů. Je dodavatelem elektronových a iontově optických mikroskopů a nástrojů pro aplikace pracujících v nanorozměrech. V roce 2009 dosáhl obrat společnosti firmy 577 milionů dolarů (asi 9,9 mld. Kč). Společnost zaměstnává přibližně 1780 zaměstnanců a má obchodní a servisní pobočky ve více než 50 zemích po celém světě.

 

Libor Popela