Umístění: Jižní Morava Ekonomika Švýcarský investor založil společný podnik s firmou Metra Blansko

Švýcarský investor založil společný podnik s firmou Metra Blansko

metra blansko etampaBlansko, 7. července 2015 - Společnost etampa se sídlem ve Švýcarsku založila další výrobní závod v České republice a vstoupila do společného podniku se společností Metra Blansko, ve kterém drží většinový podíl. Nově vzniklá společnost etampa-metra již zahájila svůj provoz.

 

Švýcarská společnost etampa AG zabývající se přesným lisováním a střihem oznámila na konci června otevření dalšího výrobního závodu v Blansku u Brna. Nově vzniklý společný podnik (joint-venture) s tradičním českým výrobcem Metra Blansko bude působit pod názvem etampa-metra a.s.; společnost etampa drží 60% většinový podíl v nově založené společnosti etampa-metra.

Společnost Metra Blansko byla založena v roce 1911. Pro potřeby společného podniku byla vyčleněna část, která se zaměřuje na komplexní řešení v oblasti strojírenství, výrobu vysoce kvalitních plechových sestav a krytování. Metra Blansko je rovněž specialistou na finální opracování a povrchové úpravy, díky čemuž ideálně doplňuje aktivity švýcarské společnosti. Nově vzniklý podnik, který již zahájil svůj provoz, aktuálně zaměstnává okolo 70 lidí.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci