Umístění: Jižní Morava Ekonomika Teplárny Brno zahájily zahájily topnou sezónu

Teplárny Brno zahájily zahájily topnou sezónu

topeni regulacni hlavice teplarny brno ceny teplaBrno, 4. října 2016 - Teplárny Brno zahájily topnou sezónu, radiátory v brněnských domácnostech se rozehřály v pondělí 3. října. Ve srovnání s minulou sezónou začaly teplárny topit zhruba o týden později – vloni poslaly první dodávky tepla ke svým odběratelům 25. září. Pro zajímavost, před pěti lety se však začalo topit díky mimořádně teplému počasí až 10. října 2011.

„Vzhledem k prudkému ochlazení a také předpovědi chladného počasí na následující dny, jsme zahájili natápění tepelných rozvodů i lokálních zdrojů. Další výkon teplárenských zdrojů budeme regulovat podle venkovních teplot a požadavků odběratelů,“ uvedl generální ředitel Tepláren Brno Petr Fajmon.

Teplárny Brno zásobují kromě bezmála 95 tisíc domácností také školy, nemocnice, úřady a další instituce v moravské metropoli. Pro všechny své zákazníky mají pro nastávající zimní období také dobrou zprávu: Od 1. ledna 2017 totiž Teplárny Brno plošně sníží cenu tepla o 5 procent, což pro běžnou průměrnou domácnost bude znamenat roční úsporu zhruba 900 korun. Stejnou částku v nákladech na teplo ušetří navíc ti, kteří byli v rámci dlouhodobé výměny zastaralých parovodů již přepojeni na horkou vodu.

Minulá topná sezona byla pro Brňany zahájena 25. září 2015. Teplo proudilo do radiátorů bez přerušení až do 9. května 2016, kdy vzhledem k mimořádně teplému počasí Teplárny Brno dodávky přerušily. Razantní nástup „ledových mužů“ ale změnil situaci a po prudkém ochlazení se radiátory znovu rozehřály v pátek 13. května 2016. O týden později byly dodávky opět přerušeny, tentokrát již definitivně. Vytápění bylo definitivně ukončeno 20. května 2016. Počet topných dnů, kdy byly v provozu zdroje Tepláren Brno, v sezoně 2015/2016 činil 234, to je o 12 dnů více než 2014/2015.

Otopné období začíná podle vyhlášky Ministerstva průmyslu a obchodu ČR vždy 1. září. Od této chvíle musí být již vše připraveno, aby teplárny začaly s dodávkami tepla, jestliže dva po sobě jdoucí dny klesne průměrná denní teplota pod 13 stupňů Celsia a není očekáván další den vzestup teplot.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci