Umístění: Jižní Morava Ekonomika Ve Vískách u Boskovic nahradil Jednotu obecní obchod

Ve Vískách u Boskovic nahradil Jednotu obecní obchod

Vísky, 23. května 2023 – Jednota Boskovice uzavřeli svoji prodejnu v obci Vísky na Blanensku na konci minulého roku. Vedení Vísek se rozhodlo budovu prodejny odkoupit a 27. února otevřela Obecní obchod Vísky. Pro snížení nákladů a prodloužení prodejní doby připravují odpolední bezobslužný provoz, který zahájí v červnu tohoto roku.

obchod kosik potraviny

 

„Za první dva měsíce provozu se na podařil zvýšit obrat o 78 % oproti původnímu provozovateli. Současně ale došlo během dvou měsíců k nárůstu provozních nákladů na energie a mzdy rovněž o 79 %. Pro snížení nákladů a prodloužení prodejní doby připravujeme odpolední bezobslužný provoz, který plánujeme zahájit v červnu,“ uvedl starosta obce Vísky Stanislav Kamba (KDU-ČSL).

Pro menší obce je těžké provozovat prodejnu základních potravin a potřeb. Nedokáží tak konkurovat obřím řetězcům. Kamba doufá, že situaci vyřeší z Ministerstva průmyslu a obchodu.

„Dostupnost základních potravin a potřeb pro obyvatele by se však měla řešit na státní úrovni, kde se může regulovat síť prodejních řetězců. Není únosné, aby musely malé obce dělat milionové investice pro udržení prodeje základních potravin, který zde minimálně celé minulé století nepřetržitě fungoval. Ministerstvo průmyslu a obchodu by se tímto mělo intenzivně zabývat a situaci řešit,“ uzavřel Kamba.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci