Umístění: Jižní Morava Ekonomika Znojemská Beseda dostala od ÚOHS pokutu 200 tisíc korun

Znojemská Beseda dostala od ÚOHS pokutu 200 tisíc korun

Penize-predrazeno250Brno, 26. března 2012 (MEDIAFAX) - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil příspěvkové organizaci Znojemská Beseda pokutu 200 tisíc korun za chyby v tendru na zabezpečení Znojemského vinobraní, původní sankce byla o 80 tisíc korun vyšší. ÚOHS o tom v pondělí informoval na své webové prezentaci.
 

ÚOHS sankce rozděloval v červnu 2010. Kromě pokuty organizátorovi dal pokutu i vítězi tendru, firmě Kofroň Production & Advertising. Ta měla zaplatit 200 tisíc korun a úřad ji chtěl zapsat na černou listinu veřejných zakázek. Firma se ale odvolala a úřad obvinění proti ní stáhl.

V novém verdiktu antimonopolní úřad překvalifikoval chyby, kterých se dopustila Znojemská beseda. Sankce 200 tisíc korun je tak za nedodržení zásady transparentnosti u dílčího hodnotícího kritéria "atraktivita kulturního programu," přičemž "tento postup mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky," jak ÚOHS konstatoval.

Znojemské historické vinobraní je největší akcí svého druhu v ČR, ročně na něj chodí desítky tisíc lidí. Poprvé se konalo v roce 1967.

Libor Popela

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci