Umístění: Kultura Folklor a vinařství Čtyři regionální vína získala titul Víno Jihomoravského kraje 2022

Čtyři regionální vína získala titul Víno Jihomoravského kraje 2022

Brno, 30. září 2022 - Titul „Víno Jihomoravského kraje 2022“ získala čtyři regionální vína. Dvě bílá a dvě červená zvítězila v soutěži, kterou vyhlásil Jihomoravský kraj ve spolupráci s Národním vinařským centrem. Vína budou reprezentovat region jižní Moravy při oficiálních akcích. Návrhy na uzavření rámcových kupních smluv s vítězi dne 27. září schválili krajští radní.

vino hrozny

 

Ucházet o titul Víno Jihomoravského kraje 2022 se mohla vína vyrobená z hroznů révy vinné, které mají původ ve vinicích na území Jihomoravského kraje, kde také proběhlo jejich zpracování. Každý výrobce může přihlásit pouze dvě vína ze své produkce, a to v případě, že garantuje dodání 500 lahví o objemu 0,75 l od jednoho druhu u bílých vín a 200 lahví o objemu 0,75 l od jednoho druhu u červených vín.

Hodnocení soutěžních vzorků proběhlo 12. září 2022 v „Centrum Excelence“ ve Valticích. Do soutěže se přihlásilo celkem 40 vinařů se 77 vzorky vín. V kategorii A - bílá suchá a polosuchá vína bylo hodnoceno 56 vzorků, v kategorii B – červená suchá vína – bylo hodnoceno 21 vzorků.

„Vybraná vína získají certifikát Víno Jihomoravského kraje 2022 a budeme je poté využívat k prezentaci Jihomoravského kraje nejen u nás, ale zejména při zahraničních cestách. Máme se čím chlubit,“ řekl hejtman Jan Grolich.

vina jihomoravskeho kraje

Zdroj: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci