Umístění: Kultura Folklor a vinařství Moravští vinaři přivážejí z Hong Kongu 20 medailí

Moravští vinaři přivážejí z Hong Kongu 20 medailí

Vino lahev soudek zatisiBrno, 16. listopadu 2016 - Moravští a čeští vinaři přivážejí celkem 20 medailí ze soutěže Hong Kong International Wine & Spirit Competition. V konkurenci vín z celého světa v tvrdém asijském prostředí získali 7 stříbrných a 13 bronzových medailí. Výrazně se na soutěži dařilo našim šumivým vínům, která získala celkem 6 medailí (2 stříbrné a 4 bronzové).

 

Pro úspěšné vinařské firmy BOHEMIA SEKT, s. r. o. a Chateau Bzenec se tak může rýsovat slibný obchodní potenciál na rostoucím asijském trhu. Kromě sektů ale zaujala porotu i moravská přírodně sladká vína.

„Jihovýchodní Asie už dávno není destinací, odkud se jen dováží. Tento region ekonomicky sílí a s tím posiluje také kupní síla obyvatel, tedy i schopnost a ochota utrácet za dovozové zboží. V tomto kontextu je úspěšná prezentace kvality našich vín nejen záležitost prestiže, ale mnohem více také krokem k reálnému obchodu,“ komentoval úspěchy v Hong Kongu Jaroslav Machovec, ředitel Vinařského fondu, který účast našich vín na soutěži finančně podpořil.

Letošní ročník Hong Kong International Wine & Spirit Competition byl oproti předchozích let velmi významný, co se týče účasti soutěžících - nárůst byl až o 11 %. Konkurence mezi víny taktéž zaznamenala velký nárůst: z Portugalska bylo přihlášeno o 144 % více a z Německa o 400 % více vín ve srovnání s rokem 2015. Velký nárůst přihlášených vín zaznamenali pořadatelé i z Francie, Indie a jižní Afriky.

Účast vín z České republiky na Hong Kong International Wine & Spirit Competition finančně podpořil Vinařský fond a organizačně ji zajistilo Národní vinařské centrum.

Zdroj: NVC


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci