Umístění: Kultura Folklor a vinařství Moravští vinaři získali přes 250 medailí na největší světové soutěži vín

Moravští vinaři získali přes 250 medailí na největší světové soutěži vín

Vídeň, 27. září 2016 - Největší světová soutěž vín, AWC Vienna přinesla moravským vinařům 60 zlatých, což je více než dvojnásobek už tak úspěšného loňskému ročníku. Stříbrných medailí obdrželi 191 a 55 vín získalo ocenění dobré kvality („Seal of Approval“). Mezi nejúspěšnější patří Vinselekt Michlovský, kam putuje vedle 19 stříbrných a 7 ocenění kvality dokonce 10 zlatých medailí. Účast našich vinařů proběhla za finanční podpory Vinařského fondu a organizačního zajištění Národního vinařského centra.

vino vinari viden

 

V konkurenci 12 826 vín 1 866 vinařství ze 41 zemí  z celého světa se o medailová ocenění ucházelo 329 vín 60 moravských a českých vinařství.

„Vysoký počet medailí vozí naši vinaři z Vídně každý rok, ale letošních 60 zlatých medailí je jednak doklad dalšího růstu kvality našich vína a našeho vinařství obecně, jednak tento úspěch potvrzuje kvalitu mimořádného ročníku 2015, který naši vinaři využili naprosto skvěle, jako jedni z nejlepších na světě,“ komentoval medailovou nadílku Pavel Krška, který účast našich vín ve Vídni organizačně zajišťoval a zároveň zasedl v komisi jako jeden z odborných porotců.

Mezi nejúspěšnější vinařství letošního ročníku patřil například Vinselekt Michlovský, a.s., Vinařští LAHOFER a.s. a Vinařství Hanzel, kteří si odvezli tři a více zlatých medailí.

Hodnocení soutěže AWC Vienna se koná ve Vinařské škole v Klosterneuburgu a slavnostní vyhlášení proběhne ve výstavním paláci vídeňské radnice 23. října 2016.

Zdroj: NVC


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci