Umístění: Kultura Folklor a vinařství Nejoblíbenějším TOP vinařským cílem roku 2023 je Bukovanský mlýn

Nejoblíbenějším TOP vinařským cílem roku 2023 je Bukovanský mlýn

Brno, 8. října 2023 – Vítězem prestižní soutěže o nejpopulárnější TOP vinařský cíl se pro rok 2023 stal Bukovanský mlýn. Rozhodlo o tom hlasování veřejnosti, když příznivci vinařské turistiky organizátorům zaslali více než 20 tisíc platných hlasů.

Bukovanský mlýn 600x400

 

Letošním stříbrným cílem je BOHEMIA SEKT Návštěvnické Centrum, bronzovým pak Dvůr pod starýma horama z Boršic u Buchlovic. Cenu Národního vinařského centra získal Habánský sklep Vinařství Lacina.

Třetím rokem byla vypsána speciální kategorie, v níž se mezi sebou utkaly cíle s titulem CHAMPION. Tedy ty cíle, které v minulých ročnících získaly třikrát medailová ocenění. V této kategorii zvítězil a titul TOP vinařský cíl CHAMPION roku 2023 získalo vinařství Château Valtice – Vinné sklepy Valtice.

Organizátor soutěže navštíví do konce října všechny vítěze a předá jim ceny.

TOP vinařský cíl je on-line bedekr zajímavých míst, která svým návštěvníkům nabízejí snoubení vína a zážitku. Mohou to být vinařství, sklepní uličky, vinotéky, vinařské penziony nebo třeba restaurace, kde profesionálně pracují s vínem. Průvodce v současnosti zahrnuje nyní 234 cílů rozesetých po celé České republice, doslova od Beskyd po Sokolov a od Šumavy po Krkonoše, a postupně se obměňuje. Bedekr píše tým jedenácti odborných garantů na základě osobní zkušenosti s daným místem. Přímo v terénu poznáte TOP vinařský cíl podle samolepky s logem.

logo

Každoročně navíc veřejnost vybírá z těchto cílů ten nejpopulárnější. Hlasování je možné vždy od začátku června do konce září. Počet evidovaných hlasů každoročně přesahuje 20 tisíc.

„V bedekru mapujeme zajímavé vinařské cíle nejen v tradičních moravských oblastech, ale také ve městech po celé republice a ve vinařské oblasti Čechy. Ostatně letošní vítěz je důkazem toho, že zajímavý cíl snoubící víno se zážitkem můžeme najít i zcela mimo vinařské oblasti. Bohemia Sekt Centrum ročně přivítá 10 tisíc návštěvníků, kteří obdivují například interaktivní expozici nově doplněnou o ruční odkalovací linku,“ uvedl ředitel Vinařského Institutu Petr Psotka. Právě Vinařský Institut je pořadatelem projektu TOP vinařský cíl.

Pro více informací navštivte on-line bedekr na www.topvinarskycil.cz


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci