Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet Absolutním Championem soutěže TOP vinařský cíl se stal opět Salon vín ČR

Absolutním Championem soutěže TOP vinařský cíl se stal opět Salon vín ČR

Brno, 12. října 2022 – Salon vín ČR získal již po druhé za sebou nejvyšší počet hlasů v soutěži preferencí turistů mířících za krásami vinařských regionů – TOP vinařský cíl. A stal se tak jejím absolutním Championem i za rok 2022. Salon vín ČR soutěžil v prestižní kategorii držitelů titulu TOP vinařský cíl minulých ročníků, tedy uspěl jako nejlepší mezi nejlepšími.

Slaon vín ČR

 

 O vítězi soutěže TOP vinařský cíl 2022 rozhodla svými hlasy široká veřejnost, tedy hlavně návštěvníci a turisté na základě své osobní zkušenosti a kvality služeb. Celkem bylo letos uděleno více než 20 tis. platných hlasů.

„Obhajoba zisku absolutního Championa jednoznačně dokazuje, že Salon vín je výkladní skříní moravského a českého vinařství a dlouhodobě si drží výsadní postavení mezi vinařskými cíli v zemi jak u široké veřejnosti, tak mezi odborníky,“ sdělil Ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, které Salon vín ČR provozuje.

Salon vín ČR je degustační expozice 100 nejlepších vín pro daný rok, vybraných v rámci naší nejvyšší a největší soutěže vín – Národní soutěže vín. Je umístěn v prostorách zrekonstruovaného podzemí státního zámku ve Valticích a slouží nejen k prohlížení a poučení, ale především k celoročnímu ochutnávání, které je možné absolvovat v rámci několika degustačních programů. Součástí Salonu vín je také naučná expozice věnovaná vinařství a prodejna dárkových předmětů a someliérských potřeb. Vína je v omezeném množství možné také zakoupit přímo na místě nebo prostřednictvím e-shopu.

Přehled oceněných:

Vítěz TOP vinařský cíl 2022: Bohemia Sekt Centrum

Stříbrný TOP vinařský cíl 2022: Vican rodinné vinařství

Bronzový TOP vinařský cíl 2022: Dvůr pod starýma horama

Cena Národního vinařského centra: ZD Sedlec (Sedlecká vína)

TOP vinařský cíl CHAMPION roku 2022: Salon vín ČR
V této speciální kategorii mezi sebou soutěžili držitelé titulu TOP vinařský cíl CHAMPION.

 

TVC jednobarevna bordo champion 2022

TOP vinařský cíl je on-line bedekr zajímavých míst, která svým návštěvníkům nabízejí snoubení vína a zážitku. Mohou to být vinařství, sklepní uličky, vinotéky, vinařské penziony nebo třeba restaurace, kde profesionálně pracují s vínem. Každoročně navíc veřejnost vybírá z těchto cílů ten nejpopulárnější. Provozovatelem a organizátorem soutěže je Vinařský Institut s.r.o. Přímo v terénu poznáte TOP vinařský cíl podle samolepky s logem.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci