Umístění: Kultura Folklor a vinařství Dobšické sklepy odhalí své vinné poklady

Dobšické sklepy odhalí své vinné poklady

Dobšice, 21. ledna 2011 - Letos již po šesté otevře svá vrátka asi dvacítka sklepů dobšických vinařů. Sklepy, kde bude moci návštěvník ochutnat od jednoho až do desítky vzorků různých odrůd vín, jsou rozesety hned ve dvou sklepních uličkách v obci. Jde o jednu z prvních vinařských akcí v regionu a návštěvník ani letos nepřijde zkrátka.

putovani3

 


„Kromě tradičních doprovodných akcí, jako je koňská bryčka, která bude jezdit mezi sklepy, hned několika cimbálových muzik a harmonikářů ve sklípcích, flašinetu na náměstí v Dobšicích, vojáků Napoleonovy armády, kteří budou bdít nad průběhem degustací, bude letos připravena i jedna novinka, kterou ale nepředstavím, abychom zachovali aspoň nějaké překvapení,“ řekl předseda Sdružení dobšických vinařů Kamil Piálek.

Na startu v sokolovně, která stojí uprostřed obce, zájemci obdrží plánek trasy s vyznačením sklepů a hodnotící list. Poplatek je letos lidových 350 korun. Za ty návštěvník získá navíc i degustační skleničku a může ochutnat i kolem šedesáti vzorků vín.

putovani2-468

Ochutnávka vín ve sklepích dobšických vinařů začíná 19. února od 10.00 a končí v 17.00 hodin. Aby bylo víno čím zajíst, ani letos nebude chybět bohaté občerstvení v podobě vepřových specialit a nejen jich.

Od 18.00 hodin proběhne v sokolovně vyhlášení výsledků soutěže o nejlepší vína a nejúspěšnějšího vinaře, kterého vyberou sami návštěvníci akce, dojde i na losování o láhve vína místních vinařů. Komu se nebude chtít domů, může si počkat na taneční zábavu, která v sokolovně začne ve 20.00 hodin.

foto: archív pořadatelů

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci