Aktualizováno: Thursday, 21. September 13:00

Umístění: Kultura Folklor a vinařství Nejúspěšnější moravské a české vinaře ocenil prezident republiky

Nejúspěšnější moravské a české vinaře ocenil prezident republiky

vinari-prezident_1-250Praha, 22. března 2012 - V úterý 20. března 2012 prezident republiky Václav Klaus na Pražském hradě přijal a čestnými diplomy ocenil nejúspěšnější moravské a české vinaře.


Slavnostní akce se zúčastnili zástupci nejúspěšnějších vinařských firem nejvyšší a největší soutěže vín v České republice – Salonu vín 2012 – národní soutěže vín a pořadatelé soutěže z Národního vinařského centra, Svazu vinařů a Vinařského fondu.


Diplomy za nejlépe hodnocená vína ve svých kategoriích převzali:
  • Mgr. David Šťastný z Vinných sklepů Valtice za absolutního Šampiona soutěže - Ryzlink vlašský 2009, výběr z hroznů a nejlepší červené víno - Cabernet Sauvignon barrique 2006, pozdní sběr.
  • Ing. Bořek Svoboda z Vinařství Mikrosvín Mikulov a.s. za nejlepší bílé polosladké víno - Chardonnay 2010, pozdní sběr.
  • Oldřich Drápal za nejlepší přírodně sladké víno - Chardonnay 2004, slámové víno.
  • Patrik Plešingr z Vinařství Plešinger, s.r.o. za nejlepší růžové víno - Rulandské modré rosé 2010, pozdní sběr.
  • Ing. Slavomír Hermann ze společnosti Bohemia Sekt, s.r.o. za nejlepší šumivé víno - Bohemia Sekt Prestige demi sec 2009.
  • Ing. Pavel Vajčner ze ZNOVÍNu Znojmo a.s. za nejlepší kolekci v soutěži.
Za vinaře poděkoval a přednesl projev pan ing. Josef Vozdecký, předseda Správní rady Národního vinařského centra. Prezident republiky také již druhým rokem Salon vín – národní soutěží vín zaštiťuje.

vinari-na_hrade468

Všechna oceněná vína mohou zájemci ochutnat v průběhu celého roku v degustační expozici Salonu vín ČR na státním zámku ve Valticích, kde je kromě prezidentem republiky oceněných šampionů umístěna celá stovka nejlépe hodnocených moravských a českých vín.

Zdroj: Národní vinařské centrum

Šalina - řádková inzerce