Umístění: Kultura Folklor a vinařství Salon vín v únoru přestaví našich 101 nejlepších vín pro rok 2019

Salon vín v únoru přestaví našich 101 nejlepších vín pro rok 2019

Valtice, 20. ledna 2019 – Salon vín České republiky představuje kolekci 100 nejlepších moravských a českých vín pro daný rok 2019. Díky rovnosti bodů při finálovém hodnocení se však prestižním titulem může pochlubit celkem 101 vín, která uspěla v konkurenci 2199 vín.

Salon vín České republiky 01 752x423

 

Od soboty 2. února budou tato vína po celý rok prezentována ve stejnojmenné degustační expozici v historickém sklepení valtického zámku. V kolekci samozřejmě nechybí ani letošní absolutní Šampion – Rulandské bílé, Collection 1508, pozdní sběr, ročník 2017 ze Zámeckého vinařství Bzenec.

Slavnostní vyhlášení všech držitelů prestižního titulu „Zlatá medaile Salonu vín ČR 2019“, a tedy i složení degustační expozice, vítězů jednotlivých kategorií a nejlepší kolekce proběhne 1. února ve Valticích. Odborní degustátoři z řad vinařů, sommelierů, enologů a další vinařských profesionálů rozhodli také o vítězích jednotlivých kategorií:

  • Nejvyšší ocenění, tedy titul Šampiona a vítězství v kategorii bílých suchých a polosuchých vín bylo uděleno vínu Rulandské bílé, Collection 1508, pozdní sběr 2017 ze Zámeckého vinařství Bzenec.
  • V kategorii bílých polosladkých vín porota nejvýše ohodnotila Pálavu, výběr z hroznů 2017 z vinařství Hanzel s.r.o.
  • Jako nejlepší v kategorii bílých sladkých vín porota ocenila Ryzlink rýnský, pozdní sběr 2017 z Vinařství U Kapličky s.r.o.
  • V kategorii růžových vín a klaretů uspělo Rulandské modré rosé, výběr z hroznů 2017 z vinařství Štěpán Maňák.
  • Nejlepším vínem mezi červenými suchými a polosuchými se stalo Rulandské modré, výběr z hroznů 2015 z vinařství Jiří Radocha.
  • V kategorii jakostních šumivých vín si nejvyšší ocenění vysloužilo víno Louis Girardot brut, jakostní šumivé víno s.o. 2013 ze společnosti BOHEMIA SEKT s.r.o.
  • Cenu za nejlepší kolekci vín získala společnost VINSELEKT MICHLOVSKÝ, a.s.

„Při hodnocení letošního ročníku jsme poprvé umožnili finálovou účast dvojnásobnému počtu vín oproti předchozím létům, tedy 400 nejlepším vínům z předchozích kol soutěže. Větší počet prvotřídních vín ve finále ještě zvýšil odbornou úroveň posuzování vín v soutěži a s tím o kvalitu vín hodných prestižního ocenění ‚Zlatá medaile Salonu vín‘,“ komentuje letošní novinku Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, které soutěž organizuje a dodává: „Každoročně obliba i návštěvnost expozice Salonu vín roste, což je zavazující, a proto i my organizátoři stále hledáme cesty, jak v tisících moravských a českých vín najít vždy ta objektivně nejlepší.“


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci