Umístění: Kultura Folklor a vinařství Soutěž Co chutná Mladým opět najde mladé vinařské talenty

Soutěž Co chutná Mladým opět najde mladé vinařské talenty

Brno, 29. ledna 2020 – Co chutná mladým? Na tuto otázku odpoví již potřetí stejnojmenná vinařská soutěž, která se uskuteční ve dnech 26. a 27. února ve Vinařském centru excelence ve Valticích. Součástí akce bude i konference určená především vinařům a odborné veřejnosti. Soutěž i konferenci pořádá spolek Mladí vinaři s podporou Národního vinařského centra a Vinařského fondu.

white-wine-848268 640 vino kost

 

„Cílem soutěže je ukázat producentům vína i jejich zákazníkům, jaká vína mají největší potenciál oslovit nastupující generaci vinařů a degustátorů. Letos budou přihlášená vína hodnotit výlučně členové spolku, proto je to letos Co chutná Mladým s velkým M,“ usmívá se Dominika Černohorská, předsedkyně spolku Mladí vinaři. Svá vína do soutěže mohou vinaři přihlašovat do 10. února.

Soutěžit se bude o ocenění ve čtyřech kategoriích – suchá bílá vína, suchá rosé, suchá červená a naturální vína. Součástí soutěže je také vyhlášení ocenění Mlaďoch roku 2020. „Mlaďochem roku se stane vinař mladší 35 let, který bude autorem kolekce vín s nejvyšším souhrnným bodovým ohodnocením za čtyři nejlépe hodnocená vína. Vedle samotného ocenění a věcných cen od partnerů soutěže získá možnost stát se na rok přidruženým členem našeho spolku, účastnit se našich akcí a po roce požádat o řádné členství,“ představila výhody pro nejúspěšnějšího mladého vinaře Eva Pelikánová, místopředsedkyně spolku.

Vína budou hodnotit Mladí vinaři rozdělení do dvou pětičlenných hodnotících komisí. Vína budou hodnotit na klasické stobodové škále. Vítězná vína mohou zájemci ochutnat na jaře v pražském vinném baru Bokovka a v brněnské restauraci Konfit. Přesné termíny ochutnávek se zájemci dozvědí na webu soutěže a na sociálních sítích Mladých vinařů.

V loňském 2. ročníku soutěže Mladí vinaři hodnotili na 350 přihlášených vzorků celkem od 74 vinařství a vinařů. Mlaďochem roku 2019 se stal vinař Zbyněk Prokeš z Horních Bojanovic.

„Soutěž pořádáme především proto, abychom pomohli objevovat mladé talenty mezi vinaři a podpořili je v jejich práci. Věříme, že se jich přihlásí zase o něco více než vloni,“ říká Jan Stávek, vinař a člen spolku Mladí vinaři.

Slavnostní vyhlášení výsledků spojené s předáním ocenění a věcných cen se uskuteční ve čtvrtek 27. února od 18 hodin.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci