Pětidenní slavnosti vína jsou podle Šťástky zahajovací akci dvouměsíčního Festivalu v centru dění. "Na pětidenní vinařský svátek navážou během září a října rovněž pětidenní slavnosti věnované postupně jídlu, pivu a regionům," řekl starosta.
V dřevěných stáncích v centru Brna lidé začali ochutnávat červená, bílá, růžová, šumivá, ale i medová vína. "Pro usnadnění a urychlení degustací připravili obchodníci zvláštní poukázky, které si zájemci mohou koupit v označených centrech a následně jej směnit za degustované vzorky," upozornil starosta.
Vedle prezentace předních vinařství se Brňanům i turistům na centrálním náměstí představí také řemeslníci s nabídkou výrobků spojených s vínem, samozřejmostí jsou i občerstvovací centra s jídlem.
Podle Šťástky nabídne pětidenní festival účastníkům množství ochutnávek. Kromě vína například pivo, různé pochutiny či koktejly. "Lidé blíže poznají tradiční výrobky z různých koutů jižní Moravy i z celé republiky, připravený máme i doprovodný program," uvedl Šťástka. Zpestřením na začátku dění se stal podle něj středeční hromadný přípitek šumivým vínem. Na závěr festivalu, v neděli, pak řezníci opečou na náměstí býka a rozporcují jej mezi přihlížející.