Umístění: Kultura Folklor a vinařství Veřejnost může hlasovat pro své oblíbené vinařství

Veřejnost může hlasovat pro své oblíbené vinařství

08-vino sklep250Brno, 28. února 2013 - Až do 25. března mohou lidé hlasovat pro své oblíbené vinařství v rámci prestižní vinařské soutěže Vinařství roku 2012 a přispět tak k jeho vítězství v kategorii Cena veřejnosti Vindemia publica. Novinkou letošního ročníku je ovšem mnohonásobné rozšíření nabídky vinařství, z nichž mohou vybírat svého favorita. Navíc mohou hlasující soutěžit o řadu atraktivních cen.

 

Nejen odborníci, ale i veřejnost má nyní možnost ovlivnit výsledky letošního ročníku  Vinařství roku, které pořádá již 4. rokem Svaz vinařů ČR. V samostatné soutěžní kategorii Vindemia publica 2012 mohou rozhodnout o nejoblíbenějším tuzemském vinařství. „V letošním roce mohou vybírat z 549 vinařství, která jsou plátci do Vinařského fondu a zapojila se do tohoto projektu,“ uvádí Petr Psotka ředitel Vinařského institutu, který je odborným garantem soutěže. „Pro srovnání v loňském roce jich bylo 55,“ doplňuje Psotka.

Vybranou vinařskou společnost lze podpořit období od 25. února do 25. března 2013 přímo z webového rozhraní www.vindemiapublica.cz nebo díky aplikacím pro chytré telefony (Android, iOS), které jsou zdarma ke stažení. Hlasující mohou podpořit více vinařství, každému však pouze jedním hlasem. Titul, o němž rozhoduje pouze veřejnost, následně obdrží vinařství s největším počtem hlasů.

Vyhlášení vítěze ocenění Vindemia publica se uskuteční v průběhu slavnostního galavečera Vinařství roku 2012 v pražské Lucerně dne 28. 3. 2013. Vítězné vinařství získá stylovou cenu symbolizující sklenici na víno z dílny designéra Martina Žampacha, unikátní zlatou a stříbrnou minci „Zakládání vinic Karlem IV.“ od E-MINCE numismatika a také mediální prostor pro vlastní prezentaci na Frekvenci 1 v hodnotě 100 000 Kč.

Vyhrát však mohou také sami hlasující, a to díky soutěžím, které probíhají u jednotlivých partnerů. Zákazníci prodejen Interspar, kteří si v době hlasování zakoupí láhev tuzemského vína a podpoří v hlasování své oblíbené vinařství, mají navíc možnost získat atraktivní výhru v podobě zájezdu v hodnotě 100 000,- Kč pro 2 osoby do luxusního hotelu na portugalské Madeiře od CK MONOI. V soutěžích ihned.cz a Frekvence 1 zase hlasující vyhrávají vstupenky a vína od finalistů vinařství roku.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci