Umístění: Kultura Folklor a vinařství Vinaři smutní, koronavirus zhatil i oblíbené mistrovství v řezu vinné révy

Vinaři smutní, koronavirus zhatil i oblíbené mistrovství v řezu vinné révy

vinna reva mistrovstvi strihaniBrno, 2. února 2021 – Polovina února již tradičně patří odborné soutěži v řezu révy vinné. Letošní již 17. ročník se měl původně konat v pátek 12. února 2021 na Slovácku, v areálu vinařství Víno Blatel v Blatnici pod Svatým Antonínkem. Vinařské klání však bylo z důvodu špatné epidemiologické situace nakonec zrušeno.

 

Organizace nejvýznamnější tuzemské vinohradnické události byla, stejně jako řada jiných akcí v posledních měsících, zasaženo epidemií COVID-19. Letos poprvé v historii soutěže tak nebudou vinaři měřit svou zručnost a um při řezání révy vinné. „I když nás to velmi mrzí, s ohledem na prodloužení nouzového stavu a aktuální vládní opatření, jsme bohužel museli mistrovství zrušit,“ uvedl jednatel společnosti BS vinařské potřeby, Miloš Balga a doplnil, že až do poslední chvíle organizátoři doufali, že se 17. ročník Memoriálu Jana Hajdy uskuteční.

Soutěž vznikla v roce 1993 jako neformální setkání vinařů. Postupně se z amatérské akce stala seriózní a vyhledávaná celostátní soutěž nejlepších řezáčů révy vinné, která má dobrý zvuk jak mezi vinaři, tak i odborníky z oboru vinohradnictví. Za 16. ročníku si akce získala velkou oblibu a v posledních letech se jí účastnilo pravidelně kolem osmdesáti soutěžících.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci