Umístění: Kultura Folklor a vinařství Vinařská stezka v Pavlově povede nově přes sedmero sklepů

Vinařská stezka v Pavlově povede nově přes sedmero sklepů

Pavlov 14. září. 2011 - Sobota 17. září bude v Pavlově u Mikulova patřit tradičně všem milovníkům dobrého vína, uskuteční se zde už osmý ročník degustační soutěže Vinařská stezka. Návštěvníkům se představí dosud největší počet, celkem 15 vinařství, především z Pavlova a okolí.

Vinarska-stezka

 
„Z každého vinařství jsme vybírali vždy po třech vzorcích, celkem tak soutěžící ochutnají na čtyřicet pět vzorků vynikajících, většinou přívlastkových vín, které zároveň reprezentují průřez charakteristickými odrůdami místního regionu. Letos jsme navíc pro návštěvníky připravili úplnou novinku, část trasy povede přes sedm sklepů v Pavlově, takže budou mít možnost nakouknout přímo do jednotlivých vinařství,“ řekl pořadatel akce Zdeněk Janeček.

Vinařskou stezku zahájí úvodní degustace, která proběhne od 11 do 14 hodin v Kulturním domě na návsi v Pavlově. Poté obdrží účastníci degustační lístek s mapou a vydají se na 5,5 kilometru dlouhou značenou trasu, která povede po svazích Pálavy, nádhernou přírodní rezervací kolem hradu Děvičky a zpět do Pavlova. Na trase na ně budou čekat stanoviště jednotlivých vinařství, tentokrát však soutěžící dostanou vzorky vína z lahví bez etiket a jejich úkolem bude určit správnou odrůdu. Během stezky se účastníci formou zábavného kvízu dozvědí také mnohé o unikátních zajímavostech přírodní rezervace Chráněné krajinné oblasti Pálava.

„Už nyní máme přihlášeno více jak dvě stě soutěžících a očekáváme, že do soboty se nám podaří překonat rekordní počet tří set návštěvníků. Získat titul nejlepšího degustátora pro rok 2011 tak rozhodně nebude jednoduché,“ dodává Zdeněk Janeček.

V ochutnávání vín se bude pokračovat také ve večerních hodinách, kdy bude vyhlášen vítěz soutěže. Vinařskou stezku završí slavnostní raut a koncert kapely Big Papa. Vstupenky na degustační soutěž bude možné zakoupit ještě přímo na místě.

Časový harmonogram, Pavlov, 18. 9. 2010

  • 11.00 – 14.00 hod Ochutnávka soutěžních vzorků vín (Kulturní dům, náves Pavlov)
  • 14.00 – 18.00 hod Degustační soutěž, značená trasa po svazích Pálavy, cca 5,5km
  • 16.00 – 19.00 hod Odevzdání soutěžních lístků na posledním stanovišti
  • 20.00 – 24.00 hod Vinařská párty s kapelou BIG PAPA


Cena vstupenek:
Ochutnávka vín a degustační soutěž (11 – 18 hod) - 350 Kč
Vinařská párty (20 – 24 hod) -  v ceně je raut a taneční večer s kapelou BIG PAPA - 290 Kč
Celodenní program – ochutnávka vín, degustační soutěž i vinařská párty  - 590 Kč
Rezervace vstupenek: info@hotelpavlov.cz, tel.: 733 534 088

(red), foto: archiv organizátorů


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci