Umístění: Sport Halové sporty Vyškov odmítl stavět tenisovou halu za 20 milionů, po projektu sáhly sousední Drnovice

Vyškov odmítl stavět tenisovou halu za 20 milionů, po projektu sáhly sousední Drnovice

tenis01-250Vyškov, 12. listopadu 2012 (MEDIAFAX) - Zastupitelstvo Vyškova po dlouhé diskusi neschválilo výstavbu tenisové haly v Mlýnské ulici. V pondělí to řekl místostarosta Karel Jurka (ODS) s tím, že projekt neprošel o jediný hlas.

Tenisovou halu se třemi kurty chtěl ve městě postavit soukromý investor. Měla vzniknout hala za dvacet milionů korun - město se na ní mělo podílet čtyřmi miliony, zbytek by dodal soukromý investor a dotace slíbená z ministerstva školství.

Zastupitelstvo stavbu haly zamítlo navzdory doporučení městské sportovní komise. "Nepatřil jsem k odpůrcům tenisové haly, zastupitelstvo ale jedním hlasem rozhodlo o tom, že ji ve městě nepostaví," konstatoval místostarosta. Mezi zastupiteli podle něj převážil názor, že město typu Vyškova nepotřebuje "megalomanský sportovní areál, který se nepodaří nejen rozumně postavit, ale do budoucna ani ufinancovat jeho provoz".

Výstavbu stejné tenisové haly pouhé dva dny po rozhodnutí vyškovských konšelů obratem schválilo zastupitelstvo v dva kilometry vzdálených Drnovicích. Tato vesnice má přitom v areálu kromě jiného někdejší prvoligový fotbalový stadion, který je s ohledem na počet obyvatel ve vsi světovým unikátem.

Jiří Nováček

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci