Umístění: Kultura Hudba a koncerty Čankišou vyráží do zahraničí, na zdejší fanoušky však nezapomenou

Čankišou vyráží do zahraničí, na zdejší fanoušky však nezapomenou

cankisouBrno, 13. června 2013 - Kapela Čankišou, která má za sebou bezpočet koncertů na domácích pódiích, ale i v exotických destinacích jako jsou Pakistán, Malajsie či ostrov Réunion, nelení ani toto léto a vyráží hrát hned do tří zahraničních zemí na celkem šest koncertů.

První zahraniční zastávkou bude koncert 14. 6. na Street party v belgickém Bruselu, kterou již několik let pořádá české zastoupení při Evropské unii. České hudební barvy zde kromě Čankišou bude letos hájit např. David Koller či Michal Hrůza.

O měsíc později, 17. 7., zahraje kapela v čele s hlasem i postavou impozantním zpěvákem Karlem Heřmanem na maďarském festivalu Babelsound u Balatonu, který je za zaměřen na world music.

10. 8. se pak Čankišou po dvou letech vrátí na místo činu: slavný a obrovský festival Sziget v maďarské Budapešti. Kapela zahraje opět na druhém největším pódiu, které je již tradičně věnováno world music. Čankišou jsou dle pořadatelů jediná česká kapela, která vystoupila na world music stagi  a to hned dvakrát. Ze zahraničí pak na stejných prknech zahrají např. Transglobal Underground, Rachid Taha nebo Emir Kusturica. „Vystoupit znova na Sziget festivalu je pro mě veliká čest a možnost si zahrát na jednom pódiu se světovou špičkou world music. A také příležitost poslechnout si spoustu skvělé muziky a zažít naprosto jedinečnou atmosféru“, říká zpěvák Karel Heřman.

Prázdninové koncerty zakončí Čankišou v Německu. 31. 8. roztančí publikum na Folklorefestu v Krefeldu, kde vystoupí i slavná N.O.H.A., a 1. 9. uzavřou Tropen Tango festival.

Zahraniční léto Čankišou ukončí do třetice opět v Maďarsku. 14. 9. se totiž před budapešťským Palace of Arts koná festival české kultury. Jako další zahraje např. Tomáš Kočko nebo Sato-San To.

Čankišou však nezapomínají ani na domácí fanoušky:
·    15. 6. Tábor – Noc kejklířů
·    21. 6. Třemošná – Jazzový festival u řeky
·    22. 6. Valašské Meziříčí – Valašský špalíček a Vlachovice – Svatojanské slavnosti
·    12. 7. Boskovice – Festival pro židovskou čtvrť
·    13. 7. Tišnov – Festival U Palce
·    19. 7. Buchlovice – amfiteátr
·    20. 7. Dolánky – festival
·    3. 8. Moravský Krumlov – Djembe maraton
·    16. 8. Litomyšl – Toulovcovy pátky
·    17. 8. Kunštát – zámek
·    24. 8. Chotěmice

(red), foto: archiv


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci
Jaro na Kyjovsku