Umístění: Hlavní stránka

Kyjovský starosta Lukl podpořil odvolání ředitele nemocnice Pejchla

nemocnice-Kyjov250Kyjov, 7. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Starosta Kyjova František Lukl (Sedmadvacítka nezávislých) vyzval otevřeným dopisem ředitele kyjovské nemocnice Josefa Pejchla, aby odešel z funkce. Pokud se na postu šéfa kliniky v novém roce nic nezmění, nabídne Lukl zastupitelstvu pozici starosty.

ČSÚ: Průmyslová produkce v ČR v říjnu 2011 meziročně vzrostla o 1,7 procenta

UcetnictviPraha, 7. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Průmyslová produkce v ČR v říjnu meziročně vzrostla reálně o 1,7 procenta, ve středu o tom informoval Český statistický úřad (ČSÚ). Výsledek je o něco nižší, než tržní konsenzus agentury Reuters (+2,4 %).

Gymnázium Břeclav zajistilo i přes stávku vyučování téměř ve všech třídách

matematika_geometrie250Brno, 7. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Středeční výstražná hodinová stávka učitelů se nijak výrazně neprojevila na Gymnáziu Břeclav, kde začalo vyučování v devět hodin jen několika málo třídám. Jedenáct kantorů, kteří nestávkovali, zajistili výuku ve většině tříd už od osmé hodiny, řekl ředitel zařízení Josef Drobilič.

Padesát českých skautů přiveze v sobotu z Vídně do Česka Betlémské světlo

svicka-cervena250Brno, 7. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Padesát českých skautů převezme v sobotu dvě hodiny po poledni ve Vídni při bohoslužbě v chrámu Zur Heiligen Familie od rakouských junáků Betlémské světlo. Ve středu to řekla mluvčí českých skautů Anna Lukešová s tím, že plamínek již letecky přicestoval do Vídně.

Vyškov: Žena nahlásila na policii loupežné přepadení, peníze přitom sama ukradla

trezor-vykradeny250Vyškov, 7. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Až pětileté vězení hrozí šestadvacetileté ženě z Vyškova, která ukradla 90 tisíc korun z trezoru firmy, kde vypomáhala. Na policii přitom oznámila vymyšlené loupežné přepadení, informovala ve středu vyškovská policejní mluvčí Alice Navrátilová.

Na silnicích na Hodonínsku hrozí místy námraza

naledi01_250Brno, 7. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Komunikace v Jihomoravském kraji jsou ve středu ráno sjízdné. Dálnice a rychlostní silnice jsou bez omezení sjízdné.

Policie již našla hledaného čtrnáctiletého chlapce z Břeclavska

policie-dvere_auta_pomahat_a_chranit250Břeclav, 7. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Čtrnáctiletého chlapce z obce Lanžhot na Břeclavsku, který byl od pátku nezvěstný, našla policie na Hodonínsku. Ve středu to řekla břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Hokejová Tipsport extraliga, 29. kolo: úterní výsledky a tabulka

hokej2Praha, 6. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Výsledky úterních zápasů 29. kola Tipsport extraligy ledního hokeje a aktuální tabulka soutěže: Hráči Sparty triumfovali na ledě Liberce 2:1 po prodloužení a udrželi první místo o skóre před rozjetými Českými Budějovicemi.

Hokejová EBEL (29. kolo) - úterní výsledky: Znojmo - Villach 5:1

hokej250Znojmo, 6. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Hokejisté Znojma porazili v úterním zápase 29. kola EBEL na svém ledě Villach 5:1, přesto zůstávají v tabulce předposlední. V čele se vyhřívá Linec po vítězství 5:2 ve Vídni.

Při srážce dvou aut se u Pasohlávek na Břeclavsku zranilo šest lidí

zachranna_sluzba_sanita-detail01-250Pasohlávky, 6. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Šest lidí se zranilo v úterý při srážce dvou osobních aut nedaleko Pasohlávek na Břeclavsku. Sdělil to operační důstojník jihomoravských záchranářů.

Strana 624 z 644