Umístění: Hlavní stránka

K pacientům na česko slovenské hranici budou jezdit sanity i od "sousedů"

Zachranky-zraneni-2Brno, 24. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Na hranicích mezi Českou republikou a Slovenskem vznikne nový integrovaný systém rychlé zdravotnické služby. Domluvily se na tom politické reprezentace Jihomoravského a Trnavského kraje, řekl ve čtvrtek jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD).

Požár rodinného domu na Hodonínsku způsobil škodu 400 tisíc korun

ohen3Čeložnice, 25. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Škodu 400 tisíc korun způsobil v noci na pátek požár podkroví rodinného domu v obci Čeložnice na Hodonínsku. Majitel stihl včas utéct a vyvázl bez zranění, řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji (25. listopadu)

Tatrovky-a-posyp-KT-34Brno, 25. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji.

Muž hrozil bývalé milence, že pošle její nahé fotky zaměstnavateli

notebook-erotika250Brno, 24. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Z nebezpečného pronásledování obvinila policie dvaatřicetiletého muže z Brněnska, který obtěžoval svoji bývalou šestačtyřicetiletou internetovou milenku z Tišnovska. Krajská policejní mluvčí Petra Vedrová ve čtvrtek řekla, že takzvanému stalkerovi hrozí až čtyři roky vězení.

Ekonomicky zaostávající Malá Haná, Vranovsko a Horňácko dostanou 20 miliónů na rozvoj

Vranov_n_Dyji-obec2-250vbBrno, 24. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Jihomoravští krajští radní chtějí posílit ekonomický rozvoj tří nejméně hospodářsky rozvinutých oblastí regionu - Horňácka, Malé Hané a Vranovska. Ve čtvrtek to řekl hejtman Michal Hašek (ČSSD).

Policie odhalila na Blanensku varnu pervitinu

heroinBlansko, 25. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Varnu pervitinu objevila policie v rodinném domě na Blanensku. Třicetiletý muž drogy sám užíval a část také prodával různým lidem, informovala v pátek blanenská policejní mluvčí Iva Šebková.

Dva lupiči přepadli v Hodoníně zlatnictví

pistole-250Hodonín, 24. listopadu 2011 (MEDIAFAX) -  Dva neznámí ozbrojení pachatelé vyloupili v Hodoníně zlatnictví. Ve čtvrtek to potvrdila krajská policejní mluvčí Petra Vedrová. Dvojice vtrhla do zlatnictví ve středu kolem páté hodiny večer. "Ještě nevíme, jaká je hodnota ukradených šperků," uvedla Vedrová s tím, že policie loupežné přepadení vyšetřuje.

Tišnovští hasiči mají díky krajské dotaci nový dopravní automobil

tisnov-hasici250Tišnov, 24. listopadu 2011 - Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek předal v úterý dne 22. listopadu 2011 v areálu požární stanice v Tišnově nový dopravní automobil zdejší jednotce požární ochrany. Na nákup nového dopravního automobilu pro tišnovské hasiče přispěl Jihomoravský kraj dotací 500 tisíc korun, o dotaci rozhodlo krajské zastupitelstvo v červnu letošního roku.

Jihomoravský hejtman Hašek diskutoval se žáky a učiteli lomnického učiliště

lomnice-zakyne250Lomnice, 24. listopadu 2011 - Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek navštívil v úterý dne 22. listopadu 2011 prostory lomnického učiliště na Tišnovsku a diskutoval zde se žáky a učiteli.

Roste obliba zájezdových poukazů, největší zájem se čeká před Vánocemi

zajezdovy_autobus-sedadla250Praha, 24. listopadu 2011 - Zájem o dárkové poukazy na dovolenou letos vzrostl o 21 % oproti loňskému roku. Češi v roce 2011 v průměru pořizovali certifikáty v hodnotě  7 600 Kč. Ukázaly to obchodní statistky cestovní agentury Invia.cz vyhodnocené měsíc před Štědrým dnem. Přitom největší poptávka je tradičně až v prosinci, před Vánocemi se prodá zhruba 40 % certifikátů z celkového ročního objemu.

Strana 624 z 629