Umístění: Hlavní stránka

Nový úsek cyklostezky propojil Hodonín a Dolní Bojanovice

cyklistka3Hodonín, 8. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Téměř 9,5 milionu korun činily náklady na vytvoření skoro dvoukilometrového úseku, který spojil cyklostezku mezi Hodonínem a Dolními Bojanovicemi. Ve čtvrtek to řekla Lucie Švecová z hodonínské radnice.

Nezaměstnanost v Jihomoravském kraji v listopadu mírně vzrostla

nezamestnanost2_250Brno, 8. prosince 2011 (MEDIAFAX) - V Jihomoravském kraji se míra nezaměstnanosti v listopadu proti říjnu zvýšila o dvě desetiny procentního bodu na devět procent. Vyplývá to ze statistiky Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) ČR, kterou ministerstvo zveřejnilo ve čtvrtek.

Hodonín se přihlásil do projektu, jež má pomáhat skloubit práci a rodinu

kancelar-domaci-zena-dite250Hodonín, 8. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Rada Hodonína schválila přihlášku města do projektu s názvem Rodina a zaměstnání, jehož cílem je napomáhat skloubení zaměstnání a rodiny a zároveň zvyšovat efektivitu práce v podniku. Ve čtvrtek to řekla Lucie Švecová z hodonínské radnice.

Srážka dvou osobních aut u Znojma si vyžádala dvě těžká zranění

Zachranky-vrtulnik-3Znojmo, 8. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Vrtulník letecké záchranné služby zasahoval u dopravní nehody u Znojma. Těžce zraněného muže (38) přepravil do Brna, řekla znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová s tím, že těžké zranění utrpěla také řidička (36) druhého vozu.

Blansko: Zloděj ukradl z bytů šperky a elektroniku za více než 100 tisíc korun

zlodej-lup250Blansko, 8. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Škodu téměř 110 tisíc korun způsobil neznámý pachatel, který vykradl dva byty v Blansku. Ve čtvrtek to oznámila blanenská policejní mluvčí Iva Šebková.

Dopravu v Jihomoravském kraji komplikuje silný vítr

vitr250Brno, 8. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Dopravu v Jihomoravském kraji komplikuje ve čtvrtek ráno silný a místy nárazový vítr.

Investor stavby elektrárny na Hodonínsku chce řešit špatné životní prostředí

elektrina-stozar250Kelčany, 8. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Lidé debatovali na veřejném zasedání v Kelčanech na Hodonínsku o výstavbě elektrárny na spalování štěpků a pilin. Investor se snaží změnit negativní postoj obyvatel poskytnutím peněz na vyřešení špatného životního prostředí, řekl ve čtvrtek starosta obce Vladimír Jarošek (Nezávislí).

Hokejová Tipsport extraliga, 29. kolo: středeční výsledek a tabulka

hokej3Karlovy Vary, 7. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Výsledek středečního zápasu 29. kola hokejové Tipsport extraligy: Hráči Karlových Varů doma podlehli Pardubicím 0:4 a od posledního místa tabulky je stále dělí pouze bod, Východeši se posunuli na sedmou příčku před Vítkovice.

Ve Vavřinci bude vyhlášena alej roku 2011 a výsledky fotografické soutěže

alej-novodvorska250Vavřinec, 8. prosince 2011 - Sdružení Arnika vyhlásilo začátkem října letošního roku soutěžní anketu Alej roku 2011. Jejím cílem je snaha o zvýšení zájmu o stromy a stromořadí mezi veřejností. Do soutěže bylo přihlášeno celkem 54 alejí z celé České republiky. Hlasování, jehož cílem bylo vybrat tu nejpřitažlivější alej, probíhalo v době od 16. října do 30. listopadu 2011 a zapojilo se do něj 5 288 občanů.

V sobotu 10. prosince se můžete těšit na částečné zatmění Měsíce

Mesic-zatmeni-mesiceBrno, 8. prosince 2011 - V sobotu 10. prosince v podvečerních hodinách proběhne zatmění Měsíce. Bohužel z České republiky nebude viditelná část, kdy se Měsíc ocitne v plném zemském stínu. Náš nejbližší kosmický soused se nad východním obzorem objeví krátce po 16. hodině. V té době již bude probíhat „pouze“ částečné zatmění, kdy na měsíční disk bude dopadat sluneční světlo.

Strana 622 z 643