Umístění: Hlavní stránka

Zloděj ukradl firmě ve Velkých Opatovicích odlitky za 300 tisíc korun

zlodej-noc250Velké Opatovice, 22. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Policisté vyšetřují případ krádeže ve skladu jedné z firem ve Velkých Opatovicích na Blanensku. Jak v úterý sdělila blanenská policejní mluvčí Iva Šebková, pachatel si odnesl odlitky za 300 tisíc korun.

U čerpací stanice na Vyškovsku hořel nákladní vůz, mladý řidič se zranil

nesovice-pozar_NA_250Nesovice, 22. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Škoda 250 tisíc korun vznikla v úterý ráno při požáru malého nákladního vozu u čerpací stanice v Nesovicích na Vyškovsku. Řidič (21) se zranil a skončil v nemocnici, informoval mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Extraliga volejbalistek, 9. kolo (pondělí): Prostějov - Brno 3:0

Vol_sitBrno, 21. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Volejbalistky Prostějova vyhrály v pondělním utkání 9. kola extraligy žen na palubovce KP Brno hladce 3:0 na sety a vedou tabulku bez ztráty bodu.

Hokejová Tipsport extraliga (23. kolo): pondělní výsledek a tabulka

hokejkaPraha, 21. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Výsledek pondělní dohrávky 23. kola Tipsport extraligy ledního hokeje a aktuální tabulka soutěže: Liberec vyhrál na ledě pražské Slavie 3:1 a vrátil se na první místo tabulky.

Hodonínská nemocnice chce zateplením budov ušetřit tři milióny ročně

zatepleni250Hodonín, 22. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Až tři miliony korun ročně by měla ušetřit Nemocnice TGM Hodonín díky novému zateplení budov. Uspořené peníze mohou posloužit na nákup přístrojové techniky, sdělil jihomoravský hejtman Michala Haška (ČSSD), který se ukončení rekonstrukce zúčastnil.

ČD ruší řadu rychlíků spojujících Brno, Šumperk, Bohumín a Hodonín

vlak_CD-vecer250Brno, 22. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - České dráhy zruší kvůli úsporám na ministerstvu dopravy od nového jízdního řádu, platného od 11. prosince, několik dálkových vlaků protínajících jižní Moravu. Korekce se týká hlavně méně využívaných víkendových dálkových spojů, řekl mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.

Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji (22. listopadu)

dopravni_zacpa_mlha1Brno, 22. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji.

ČSSD v Blansku by po volbách i nadále ráda viděla jako náměstka hejtmana Ivo Poláka

ivo_polak250Blansko, 21. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Víkendová okresní konference ČSSD v Blansku nominovala své lídry volební kandidátky pro krajské volby v následujícím roce. Delegáti zvolili prvním mužem blanenské kandidátky do krajského zastupitelstva náměstka hejtmana Michala Poláka, řekl krajský tajemník ČSSD Karel Kraus.

Památník písemnictví zve na pohádkové putování Moravou

rajhrad-klaster250Rajhrad, 21. listopadu 2011 - Chcete přenést čertův kámen, vysvobodit dušičky polapené vodníkem nebo učit nezkušeného hejkala strašit? Přijďte 4. prosince mezi 10 a 15 hodinou do Památníku písemnictví na Moravě v Rajhradě, který druhou adventní neděli věnuje především dětem. Bytosti ze světa fantazie jako vodník, víla, divoženka, čert, bílá paní nebo Popelka si pro nejmenší návštěvníky připravily den plný her, zábavných úkolů a atrakcí.

Festival otevřených sklepů: ochutnávka nejlepších vín Znojemska i křest kuchařky

kucharka_moravskych_vinarek-vina-250Brno, 20. listopadu 2011 – Během uplynulého víkendu proběhnul další z vrcholů vinařského roku. Festival otevřených sklepů – Svatý Martin na Znojemsku, který za podpory Vinařského fondu organizuje Nadace Partnerství, navštívilo celkem 1200 milovníků vín z celé České republiky i ze zahraničí.

Strana 628 z 629