Praha, 11. dubna 2012 (MEDIAFAX) - Českým manažerům nejvíce odebírá energii atmosféra ve společnosti a celkový úpadek morálky, většina z nich je přesto přesvědčena, že situace v ČR se v budoucnu zlepší. Ve středu o tom informoval Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) prostřednictvím výsledků průzkumu mezi finalisty soutěže Manažer roku.
Praha, 11. dubna 2012 (MEDIAFAX) - Agrární komora ČR (AK ČR) zásadně nesouhlasí s plánem vlády zrušit takzvanou zelenou naftu pro české zemědělce, kterým stát tímto způsobem vrací spotřební daň. Ve středu to prohlásil prezident AK ČR Jan Veleba.
Brno, 11. dubna 2012 (MEDIAFAX) - Sedm zásadních doporučení na změnu zákonů předložil veřejný ochránce práv Pavel Varvařovský do Poslanecké sněmovny. Jak informoval ve středu sám Varvařovský, doporučení se týkají například loterijního zákona nebo vrácení DPH osobám se zdravotním postižením.
Praha, 11. dubna 2012 (MEDIAFAX) - Veřejná diskuse o budoucnosti penzijního systému má pozitivní efekt. Aktuální data Penzijního fondu České pojišťovny (PFČP) zveřejněná ve středu dokládají, že lidé si začínají na penzi ukládat více peněz.
Praha, 11. dubna 2012 (MEDIAFAX) - Výrazně rostoucí ceny pohonných hmot dohání stále více českých řidičů k přestavbě vozidel na LPG pohon. Zvýšené odběry hlásí také český dodavatel paliva LPG, společnost Flaga.
Brno, 10. dubna 2012 (MEDIAFAX) - V Jihomoravském kraji se ceny pohonných hmot v minulém týdnu znovu zvýšily, litr naturalu je v průměru za 38,05 Kč. Vyplývá to z úterních údajů společnosti CCS.
Brno, 10. dubna 2012 (MEDIAFAX) - Jihomoravská policie uložila během svátků téměř 700 pokut v celkové výši 428 400 korun. V úterý to sdělila krajská policejní mluvčí Petra Vedrová.
Mnoho lidí, kteří podnikají jako osoby samostatně výdělečně činné (např. se jedná o živnostníky) neví, že za závazky, tj. dluhy, které jim v souvislosti s podnikáním vzniknou, ručí celým svým majetkem.