Umístění: Kultura Knihy Autogramiáda Moniky Maratové na modelářské soutěži v Prostějově

Autogramiáda Moniky Maratové na modelářské soutěži v Prostějově

Monika_Maratova_Smrtici_Odkaz1Brno, 19. dubna 2011 - Pokud budete mít doma hotové všechny velikonoční přípavy, můžete v sobotu 23. dubna vyrazit s rodinou do Národního domu v Prostějově, kde bude od 9:30 do15:00 hodin probíhat Velikonoční soutěž plastikových modelářů. Součástí akce bude nejen výstava modelů, ale i prodej veškerého příslušenství pro modeláře.

 

Na soutěži také od 11:00 hodin proběhne autogramiáda spisovatelky Moniky Maratové, autorky úspěšného thrilleru Smrtící odkaz, jehož děj se váže k prostějovským vrtulníkářům a také k 601. skupině speciálních sil.

Smrtící odkaz je první český thriller, kde se do prostředí mezinárodního zločinu prolíná prostředí vládní letky i prostějovských speciálních sil rychlé reakce. Příběh je inspirován událostmi, které si můžeme denně přečíst v tisku.  Děj nás zavádí nejen na atraktivní místa v Čechách a na Moravě, ale podstatné události se odehrávají i na Slovensku, ve Vysokých Tatrách, které poznáme i z té odvrácené strany - jako nebezpečné velehory, které neodpustí žádnou chybu.

"S knihou mi pomáhalo několik kamarádů - poradců, ale někteří si z pochopitelných důvodů přáli zůstat v anonymitě. V závěru knihy jsem proto mohla jmenovat jen některé, ale poděkování za pomoc patří všem," uvedla Maratová.

Příběh je nelítostným soubojem kapitána českého Air Force One s organizovaným zločinem. Ve strhujícím thrilleru z české součastnosti můžeme sledovat osudy prezidentova pilota Petra, bývalého kapitána vojenského vrtulníku a příslušníka elitní speciální skupiny, který se po náhlé smrti svého bratra střetává s drogovou mafií a stále hlouběji proniká do světa zločinu, kde mu jde doslova o život. S hlavním hrdinou se ocitáme v bojových akcích i při osnování pastí na mafii, která jej na každém kroku pronásleduje. I přes své znalosti a schopnosti ale Petr i další hrdinové příběhu záhy poznávají, že realita všedního života může být horší, než si dokázali představit.

Smrtici-odkaz-monika-maratova

Prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc. přednosta Kardiocentra IKEM, herci Eliška Balzerová a Josef Carda, pplk. Ing. Rudolf Straka, velitel 221. tygří letky bitevních vrtulníků, a v bílém autorka Monika Maratová během křtu knihy.

(red), foto: archiv Monika Maratová


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci