Umístění: Kultura Knihy Autogramiáda Tomia Okamury v Brně - představí knihu Umění vládnout

Autogramiáda Tomia Okamury v Brně - představí knihu Umění vládnout

tomio-okamura-japonecBrno, 26. května 2011 - Moravsko-japonský podnikatel, viceprezident a tiskový mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur, populární investor z pořadu Den D, Tomio Okamura, představí v Brně svoji novou knihu Umění vládnout. Autogramiáda se uskuteční ve čtvrtek 9. června od 16.00 v knihkupectví Dobrovský na Joštově ulici, následovat bude beseda, součástí které bude i ukázka japonského bojového umění. A o čem nová kniha populárního autora je?

 
Tomio Okamura v knize Umění vládnout vyjadřuje svůj názor na naší společnost, na současnost, zamyšlí se nad aktuálními problémy z nejrůznějších oblastí a nabízí konkrétní vize, kam by naše země měla v zásadních oblastech směřovat.

"Jaký je problém politiků dnešní doby? Jak získat hlasy voličů. Bohaté strany najímají experty na marketing a public relation, platí drahé zahraniční reklamní agentury s jediným cílem – získat hlasy a jejich pomocí i politickou moc. Z toho plyne zásadní problém politiky dnešní doby: Politika směřuje k získání moci. Nikoli k jejímu nejlepšímu využití. Politici nemají vize, nemají ideje, krom jediné – vyhrát volby a sestavit vládu," píše Okamura.

"Nejsem politik ani politolog. Ale jsem občan země, která je moje vlast. Země, kterou i moji předkové pomáhali budovat, umírali za ni nebo trpěli v nacistických a komunistických kriminálech. To neznamená právo, znamená to povinnost zapojit se v rámci možností do veřejného dění, do práce pro naši zem. V téhle knize chci představit svůj pohled na společnost
a směr, kterým by se měla ubírat. Politika není nic špinavého. Špinavý může být jen politik, politika sama je správa věcí veřejných a měla by být odpovědností každého z nás. Napravo? Nalevo? Dopředu! Buďme politicky nekorektní! Proč by měli být politici ministry? Jsme připraveni na globální katastrofy? Naše heslo? Vždy nepřipraven!," myslí si Okamura.

"Radujme se ze své země. Naše země je a bude taková, jako jsme my. Když budeme k sobě poctiví, milí, pak bezesporu milá a poctivá bude i naše země. Lidé, co mají nedoložené miliony z čachrů se státními zakázkami, jsou na nejvyšších postech naší země. Energetická doktrína: Zbavme se ropy. Z ropy žijí ruští generálové a muslimští teroristé.
Stávající EU je na obtíž, diskuze o euru je v současnosti zbytečná. Odpovědnost za dějiny nese každý z nás," dodává v knize Okamura.

Banner-tomio-okamura

(red), foto: www.tomio.cz a KD


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci