Umístění: Kultura Knihy Josef Fousek bude v Brně podepisovat svůj Deník starého muže

Josef Fousek bude v Brně podepisovat svůj Deník starého muže

Josef-fousek-denik-stareho-muzeBrno, 16. května 2011 - Známý básník, spisovatel a písničkář Josef Fousek představí brňanům svou novou knihu Deník starého muže. Autogramiáda se uskuteční 24. května v 16.00 v knihkupectví Knihy Dobrovský na Joštově ulici, po jejím skončení bude následovat beseda s autorem. 

 
Ve své nové knížce s názvem Deník starého muže zaznamenává Josef Fousek osobní vzpomínky, pocity, setkání a dojmy. Vlastně tedy přibližuje čtenářům formou literární zpovědi svůj život a názory. Z jeho laskavých a přímočarých fejetonů je zcela zřejmé, že autor má vřelý vztah k prostým a poctivým lidem a obdivuje všechny, kteří v životě něco dokázali. Proto je tak oblíbený – přináší potěchu a porozumění.

Josef Fousek (* 1939) je český spisovatel, básník, textař, humorista, písničkář, cestovatel a fotograf. Do povědomí české veřejnosti se poprvé zapsal jakožto host Miloslava Šimka v pořadech Divadla Semafor. Později s Miloslavem Šimkem spoluzakládal Divadlo Jiřího Grossmanna, kde také účinkoval až do roku 1998. Od roku 1999 vystupuje v České republice i v zahraničí se svými recitály "Nemám čas lhát" a "Bez náhubku". Pravidelně byl slyšet na vlnách Českého rozhlasu 2 Praha v pořadu nedělní Dobré jitro. Na přelomu 60. a 70. let absolvoval Lidovou konzervatoř výtvarné fotografie u prof. Jána Šmoka. Do roku 2011 realizoval přes padesát výstav svých fotomontáží a portrétů lidiček v ČR i zahraničí (Kuba, Jugoslávie, Slovensko, U.S.A. atd.).

Josef-fousek-denik-stareho-muze-1

(red), foto: Knihy Dobrovský


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci