Brno, 10. srpna 2012 (aktualizujeme) – Přemýšlíte, kde ochutnat letošní lahodný burčák? Přinášíme vám seznam desítek tipů na zajímavý výlet do řady vinařských lokalit! Z našeho přehledu akcí věnovaných nejen burčáku v roce 2012, si vybere opravdu každý!

Slavkov u Brna, 10. srpna 2012 - Čtvrtý ročník multižánrového festivalu Hradologie se do dneška uskutečnil na třech architektonicky atraktivních místech. První festival se konal již 29.6. 2012. Putovní festival se podíval na hrad Veveří, zámek Valtice či na zámek Kunštát na Moravě.
Brno, 10. srpna 2012 - Dne 18. září v 17 hodin se v knihkupectví Knihy Dobrovský na Joštově ulici v Brně uskuteční autogramiáda, beseda a křest knihy Přemyslovská epopej II autora Vlastimila Vondrušky.
Brno/Znojmo, 9. srpna 2012 - Třicet šest dní zbývá do startu letošního vinobraní. Na největší oslavu vína v České republice zamíří do Znojma stovky umělců. Letos mj. Chinaski, Support Lesbiens, Tata Bojs, Ondřej Havelka a jeho Melody Makers, Vladimír Mišík, Ivan Hlas, nebo třeba slovenští Polemic.
Znojmo, 9. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Kardinál Dominik Duka, nebo kapely Chinaski a Support Lesbiens se zúčastní 22. ročníku Znojemského historického vinobraní, které se uskuteční 14. a 15. září. Řekl to za hlavního organizátora ředitel Znojemské Besedy Dušan Varga.
Slavkov u Brna, 9. srpna 2012 - Jeden z nejvýznamnějších českých malířů současnosti přesně po deseti letech opět zavítal na slavkovský zámek. Kristián Kodet na vernisáži výstavy, nazvané Obrazy a grafika, osobně představil svá díla z posledního období.
Mikulov/Znojmo, 8. srpna 2012 - Ochutnat první letošní burčák jste mohli už 1. srpna – od tohoto data jej totiž podle vinařského zákona mohou prodejci začít nabízet. Ovšem určitě se vyplatí počkat si na začátek září a vydat se do Mikulova či Znojma, kde budete na jednom místě moci vychutnat si rovnou stovky vzorků tohoto lahodného moku!
Rajhrad, 7. srpna 2012 - Od začátku července je návštěvníkům Památníku písemnictví na Moravě v Rajhradě k dispozici další část klášterní kvadratury – druhé podlaží jižního křídla, dosud přístupné pouze zaměstnancům. Památník tu v celkem jednoduché instalaci a bez velkých výstavářských efektů seznamuje se svou činností, svým posláním i nedlouhou historií.
Brno, 7. srpna 2012 - Oblíbené taneční lekce horkokrevného flamenka, salsy či neodolatelného argentinského tanga nebo příležitost naučit se temperamentní hře na cajón či flamenkovou kytaru nabídne 9. ročník festivalu španělské kultury Ibérica 2012.
Olomouc, 7. srpna 2012 - Ve dnech 16. – 19. srpna se brány Výstaviště Flora Olomouc opět otevřou zahradnické akci s více než půlstoletou tradicí – letní etapě mezinárodní zahradnické výstavy a veletrhu FLORA OLOMOUC.


