Slavkov u Brna, 28. srpna 2012 - Návštěvníci mají tento týden poslední možnost shlédnout výstavu jednoho z nejvýznamnějších českých malířů současnosti.
Celý článek... Přidat nový komentář
Slavkov u Brna, 28. srpna 2012 - Návštěvníci mají tento týden poslední možnost shlédnout výstavu jednoho z nejvýznamnějších českých malířů současnosti.
Břeclav, 27. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Zvýšit povědomí veřejnosti o bohaté romské historii a kultuře má za cíl dvoutýdenní výstava, která bude od 1. září k vidění v Lichtenštejnském domě v Břeclavi. V pondělí to sdělila za pořadatele Magdaléna Petrášová.
Mikulov, 24. srpna 2012 - Galerie Efram na Husově ulici slaví své desáté výročí. Její majitelka Sylva Chludilová připravila na dny 23.–25. srpna zajímavé setkání spojené s vernisáží svých obrazů nazvanou symbolicky Retrospektiva.
Slavkov u Brna, 9. srpna 2012 - Jeden z nejvýznamnějších českých malířů současnosti přesně po deseti letech opět zavítal na slavkovský zámek. Kristián Kodet na vernisáži výstavy, nazvané Obrazy a grafika, osobně představil svá díla z posledního období.
Rajhrad, 7. srpna 2012 - Od začátku července je návštěvníkům Památníku písemnictví na Moravě v Rajhradě k dispozici další část klášterní kvadratury – druhé podlaží jižního křídla, dosud přístupné pouze zaměstnancům. Památník tu v celkem jednoduché instalaci a bez velkých výstavářských efektů seznamuje se svou činností, svým posláním i nedlouhou historií.
Hodonín, 6. srpna 2012 - Ve dnech 30. 7. až 8. 8. probíhá v Hodoníně, v rámci projektu “PORTA CULTURAE“ další ročník Mezinárodního malířského sympozia, tentokrát pod názvem „Velký formát“.
Kyjov/Vamberk, 20. července 2012 - Vlastivědné muzeum Kyjov připravilo ve spolupráci s Muzeem krajky ve Vamberku výstavu, která seznamuje návštěvníky s vývojem krajky v Čechách. Současně představuje také práce amatérských krajkářek z Kyjovska. Česká krajka, která vychází z lidové tvorby, měla a stále ještě má v celosvětovém měřítku významné postavení.
Boskovice, 16. července 2012 (MEDIAFAX) - Pracovníci Muzea Boskovicka dokončují stavební úpravy budovy tak, aby v ní od poloviny září mohli zahájit výstavu nazvanou Boskovicko - krajinou sedmizubého hřebene.
Strana 17 z 36