Brno, 29. května 2010 (MEDIAFAX) - Vítězem voleb v Jihomoravském kraji je ČSSD, která obdržela 23,35 procenta hlasů, což v absolutním součtu znamená přízeň 139 474 voličů. Na druhém místě je ODS se ziskem 18,47 procenta hlasů (110 321 voličů), třetí se umístila TOP 09 s 15,31 procenta hlasů (91 433 voličů).
Celý článek... Přidat nový komentář

Politika
Brno, 29. května 2010 (MEDIAFAX) - Ve volebním okrsku číslo 55 v Brně vyhrála parlamentní volby ODS, voliči jí odevzdali 28 procent hlasů. Druhá skončila TOP 09 s 24 procenty odevzdaných hlasů. Takový výsledek vyšel po sečtení hlasů voličů ve čtvrti Veveří v centrální části jihomoravské metropole.
Brno, 27. května 2010 (MEDIAFAX) - Na volební stánek ODS na Náměstí svobody v Brně zaútočil ve čtvrtek před polednem syrovými vajíčky důchodce Alois Janák. K cílené veřejné provokaci si vybral poslední den kampaně, řekla mluvčí ODS Jana Darmovzalová s tím, že mužův čin nesouvisí s ODS.
Brno, 27. května 2010 (MEDIAFAX) - V Jihomoravském kraji se o 23 parlamentních křesel utká ve víkendových volbách 546 kandidátů z 19 politckých stran. Sdělila to vedoucí správního oddělení krajského úřadu Eva Sychrová, která bude v regionu na regulérní průběh hlasování dohlížet.
Brno, 27. května 2010 (MEDIAFAX) - KDU-ČSL ukončila svoji celostátní volební kampaň v Brně, místě své nejsilnější členské základny. Při posledním mítinku nabídli lidem na Náměstí svobody kromě volebních slibů i Mozartovu Malou noční hudbu nebo píseň Satisfaction od Rolling Stones.
Brno, 24. května 2010 (MEDIAFAX) - Změny zákonů by pomohly podstatně urychlit výstavbu důležitých silnic na území jižní Moravy. Takové je přesvědčení jihomoravské ODS, které v pondělí v Brně prezentoval její poslanec František Sivera, oblastní volební lídr za Blanensko.
Brno, 19. května 2010 (MEDIAFAX) - Předsedu Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) Tomáše Vandase odsoudil brněnský soud za rasistické projevy vůči přistěhovalcům ke čtyřem měsícům vězení, podmínečně odloženým na 20 měsíců. Ve středu to řekla mluvčí Městského soudu v Brně Gabriela Stočková.
Brno, 18. května 2010 (MEDIAFAX) - České politické strany jsou aktivní na internetu i na sociálních sítích. Zdaleka ale nedokážou využít potenciál přímé komunikace s voliči, tvrdí vědci z Katedry politologie Masarykovy univerzity v Brně, kteří chování politických stran podrobili podrobnému zkoumání.


