Umístění: Jižní Morava Politika Hejtman Hašek poblahopřál nově jmenovanému kardinálu Dominiku Dukovi

Hejtman Hašek poblahopřál nově jmenovanému kardinálu Dominiku Dukovi

Brno, 6. ledna 2012 - Jihomoravský hejtman Michal Hašek poblahopřál Dominiku Dukovi OP arcibiskupovi pražskému, který byl dnes jmenován kardinálem. Jmenování v poledne ohlásil papež Benedikt XVI. při sváteční promluvě před modlitbou Anděl Páně a Dominik Duka je podle svých slov vnímá jako jistou poctu Arcibiskupství pražskému.

hasek01

 
Vážený pane arcibiskupe,

dovolte mi, abych Vám co nejupřímněji poblahopřál k Vaší nominaci na kardinála, kterou Vám dnes papež Benedikt XVI. udělil. Tento okamžik je vzácnou chvílí i pro celou Českou republiku.
Jsem přesvědčen, že tímto aktem papež jednoznačně vyjádřil ocenění Vašeho celoživotního díla v roli biskupa, arcibiskupa a primase českého. Já osobně Vás vnímám jako člověka renesančně vzdělaného, názorově konzistentního a hluboce integrovaného. Po Vaší nominaci jsem si okamžitě vybavil brněnskou homilii Jeho Svatosti Benedikta XVI. ze září 2009 o potřebě návratu k tradičním hodnotám, jako jsou úcta ke stáří, rodině, státu a vzdělání. Jste pro mne trvalým reprezentantem těchto hodnot a je třeba si přiznat, že v dnešní postmoderní době by měly být prioritou pro každého z nás bez ohledu na světonázorovou či politickou orientaci.

Vážený pane arcibiskupe, blahopřeji Vám tedy ještě jednou k nominaci do této vysoké církevní hodnosti a přeji Vám do Vaší další náročné práce pevné zdraví, požehnání, štěstí a mnoho úspěchů. A závěrem mi dovolte konstatovat, že bych si považoval za velkou čest, pokud byste přijal mé pozvání k oficiální návštěvě jižní Moravy.

S projevy hluboké úcty


JUDr. Michal Hašek
hejtman Jihomoravského kraje

Zdroj: Jihomoravský kraj a Arcibiskupství pražské

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci